‘Battalgazi’de Ramazan Geceleri’ etkinliği yoğun ilgi görüyor.

Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Battalgazi’de Ramazan Geceleri’ etkinliği yoğun ilgi görüyor. İftar Çadırı’nda ise, hayırsever vatandaşların katkıları ile her gün 2 bin 500 kişiye iftar yemeği veriliyor.

‘Battalgazi’de Ramazan Geceleri’ etkinliği yoğun ilgi görüyor.

Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Battalgazi’de Ramazan Geceleri’, Ramazan ayının Malatya’da dolu dolu yaşanmasını sağlıyor. 15 Temmuz Millet Meydanında kurulan İftar Çadırı yanındaki sahnede Ramazan ayına özel sohbet programı ile başlayan  ‘Battalgazi’de Ramazan Geceleri’ etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Ramazan ayının üçüncü günü, ‘Battalgazi’de Ramazan’ adlı sohbet programında ilk olarak Kur’anı Kerim tilaveti ve ardından da Ramazan ayına özel sohbet gerçekleştirildi. Ramazan ayına özel yapılan sohbet sonrası vatandaşlara iftar yemeği dağıtılırken, akşam ezanının okunması ile birlikte İftar Çadırı’na gelen vatandaşlar hep birlikte iftar yaptı.

Yapılan iftar sonrası ‘Battalgazi’de Ramazan Geceleri’ etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte ilk olarak çocuklara yönelik orta oyunları sahnelendi. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte renkli görüntüler de yaşandı. ‘Battalgazi’de Ramazan Geceleri’ etkinliğinin ilerleyen saatlerinde ise, Malatyalı şair Mehmet Zafer ve Mehmet Ali Anşin sahne alarak, birbirinden güzel şiirleri okudular.

Battalgazi Belediyesi Ramazan Geceleri 15 Temmuz Millet Meydanı
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ÖSYM'den KPSS adaylarına 'zaman' hatırlatması
ÖSYM'den KPSS adaylarına 'zaman' hatırlatması
Bakan Albayrak'tan KDV ve ÖTV müjdesi
Bakan Albayrak'tan KDV ve ÖTV müjdesi