Almanya’dan gelen koli evde uyuşturucu üretim tesisini ortaya çıkardı

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce, yurtdışından gelen posta ve kargoların işlendiği merkezde yapılan çalışmada, Almanya’dan gelen bir koli şüpheli olarak değerlendirildi.

Almanya’dan gelen koli evde uyuşturucu üretim tesisini ortaya çıkardı

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce, yurtdışından gelen posta ve kargoların işlendiği merkezde yapılan çalışmada, Almanya’dan gelen bir koli şüpheli olarak değerlendirildi ve açılarak çıkarılan madde uyuşturucu test kiti ile incelendiğinde uyuşturucu madde uyarısı alındı. Uyuşturucu maddenin kenevir tohumu olduğu anlaşıldı. Söz konusu tohumların bir üretim tesisine teslim edilebileceği ihtimalini değerlendiren ekipler operasyonu planlamaya başladı.

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce durum, kolinin alıcısının bulunduğu şehir olan Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne iletildi ve gerekli çalışmalara başlandı. Alınan arama kararına istinaden Müdürlük ekiplerince ve Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünde görevli Narkotik Dedektör Köpeği Trojan ile bahse konu adreste bulunan evde ve eve bağlı kapalı garaj içerisinde arama yapıldı. 

Evin garajında yapılan aramada uyuşturucu madde yetiştirmek amacıyla hazırlanan özel alanın içinde 22 adet kurulu ve çalışır vaziyette uyuşturucu yetiştirme düzeneği, 1 adet kurulmak üzere beklenen hazır üretim alanı, 10 adet düzenek içerisinde ise ekili halde 18 kök Dişi Hint Keneviri, esrar, toz esrar ve kenevir tohumu ele geçirildi.

Söz konusu uyuşturucuların yanında bitki yetiştirme alanı ve garaj içerisinde bitki yetiştirme alanı kurmaya yarayan düzenek ve üretilen uyuşturucuları tartmada kullanılan 5 adet hassas terazi de tespit edildi. 

Adreste bulunan şüpheli şahıslar C.D ve Y.D. hakkında uyuşturucu madde bulundurmak, uyuşturucu madde imal etmek ve uyuşturucu madde ticareti yapmaktan ve Uyuşturucu Maddeleri Murakabesi Kanununa muhalefetten işlem yapılması için Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"Malatya için ne söz verdiysek yaptık"
"Malatya her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacaktır"