Gümrük Muhafaza Yedek Parça Çetesini Çökertti

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Ekipleri Bursa’da toplam değeri 3,5 milyon TL olan, üzerinde haciz, trafikten men ve yakalama kaydı olan otomobilleri parçalayıp satan çeteyi çökertti.

GÜNDEM - 2017-11-29 09:37:06

Gümrük Muhafaza Yedek Parça Çetesini Çökertti

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen kaçakçılıkla mücadele çalışmaları kapsamında Bursa’da üzerinde haciz, trafikten men, yakalama kaydı olan ve yabancı plakalı olup ülkede kalış süresi dolmuş araçların parçalanarak satıldığı tespit edildi.

Bunun üzerine harekete geçen Ankara ve Bursa Gümrük Muhafaza Ekipleri merkezden koordine edilen bir operasyonla Bursa’da belirlenen 7 ayrı adrese baskın düzenledi. Eş zamanlı olarak düzenlenen baskınlarda M.G. ve İ.G. isimli şahıslara ait 7 farklı oto yedek parça dükkânında aralarında BMW ve Mercedes gibi lüks araçlarında bulunduğu herhangi bir fatura veya evrak ibraz edilemeyen toplam 40 adet otomobil ve otomobil iskeleti, 79 adet araç motoru/motor bloğu ile tamamen parçalanıp satılmış olan 12 adet otomobile ait ruhsat bulundu.

Bursa 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin arama ve el koyma kararına istinaden gümrük muhafaza personeli tarafından işyerlerinde bulunan otomobil ve motorlara el konuldu. İş yeri sahipleri ve çalışanlar hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde yürütülen soruşturma devam etmektedir.

 

Yedek Parça Çetesine Operasyon pic.twitter.com/1aCNWdCDHZ

— Gümrük ve Ticaret (@gumrukveticaret) 25 Kasım 2017

 

Kaynak Bülten

Haberi Yorumla

"Malatya için ne söz verdiysek yaptık"

08:53 - MALATYA

"Malatya her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacaktır"

08:48 - MALATYA

TSO Başkanının Derdi Büyük!. Manşette Niye Yokmuş?

TSO Başkanının Derdi Büyük!. Manşette Niye Yokmuş?

09:14 - MALATYA

Vali Baruş, “Çok Yararlı Çalışmalar Yürütülüyor”

Vali Baruş, “Çok Yararlı Çalışmalar Yürütülüyor”

12:52 - MALATYA

Tüfenkci:

Tüfenkci: "Bu yolun sonu kupa olsun"

10:39 - SPOR

MALATYA'NIN GÜNCEL HABER SİTESİ

Google+

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu