Malatya’da performansı düşük bürokratlar görevinden alınacak!

Malatya’daki performansı düşük kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinde de kapsamlı bir değişim ve yenilenme hareketini hayata geçirecek.

MALATYA - 2018-03-07 14:46:45

Malatya’da performansı düşük bürokratlar görevinden alınacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olağan koşullarda Mart 2019’daki yerel seçimler, Kasım’daki Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimine kadar Malatya’daki performansı düşük kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinde de kapsamlı bir değişim ve yenilenme hareketini hayata geçirecek. Performansları hem ilgili Bakanlık hem Malatya Valiliği izleyecek.

9 KURUM MÜDÜRÜ VEKALETEN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurumların yeniden yapılandırılması da dahil, devlet bürokrasisinde acil ve gerekli olanlar dışında bakanlıklardan gelen atama kararnameleri ve talepler bekletiyor. Mutabakat veya ön onayı alınmayan hiçbir kararnamenin gönderilmemesi konusunda kurumlara ve bakanlıklara talimatlarda verdi. Bu kapsamda vekaleten yürütülen Malatya’da MTA, TÜİK, Orman ve Suişleri, Aile ve Sosyal, Kadastro, Sultansuyu TİGEM, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Kültür ve Turizm, Vakıflar Bölge Müdürlüklerine uzun bir süredir asaleten atamalar yapılmadı.

TEMEL KRİTER UYUM OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son açıklamaları da gösteriyor ki değişim/ dönüşüm süreci öyle uzun zaman aralığına yayılmayacak. Kurumlardaki yeniden yapılandırma çalışmasının altyapısı da hazırlanıyor. Yeni dönemin temel kriteri uyum. Yeni sisteme uyumsuzluk gösteren, icraatlarıyla halkın tepkisini çeken, performansı düşük, kişisel networklarıyla öne çıkan, kendi çıkarlarını ve ikbalini vatandaşın çıkarlarının önünde gören bu süreçte elimine olacak. Kentteki kurum müdürlerinin performansları artık ilgili bakanlığın yanı sıra valilik aracılığıyla da yakından takip edilecek.

Haber: Hanifi Evren Malatya Net Haber

Haberi Yorumla

"Kayısı ihracatçılarının reeskont kredilerinin arttırılmasını talep ettik"

11:21 - EKONOMİ

Büyükşehir Başkanlığı İçin 9’u Partili 10 Aday

Büyükşehir Başkanlığı İçin 9’u Partili 10 Aday

13:28 - MALATYA

AK Parti’nin Tüm İlçelerde Meclis Üyeliği Adayları

AK Parti’nin Tüm İlçelerde Meclis Üyeliği Adayları

13:23 - MALATYA

CHP’nin Belediye Meclis Üye Adayları

CHP’nin Belediye Meclis Üye Adayları

13:22 - MALATYA

AK Parti Listelerindeki MHP’li Adaylar

AK Parti Listelerindeki MHP’li Adaylar

13:21 - MALATYA

MALATYA'NIN GÜNCEL HABER SİTESİ

Google+