Malatya Ticaret Borsası da “5 Yıldızlı” Oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin denetiminden geçen Malatya Ticaret Borsası akreditasyon sertifikasını Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin elinden aldı.

MALATYA - 2018-03-29 11:40:11

Malatya Ticaret Borsası da “5 Yıldızlı” Oldu

Akreditasyon Töreni Bakan Tüfenkci’nin katılımıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Tören Salonu’nda yapıldı.

Bakan Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada oda ve borsaların şehirlerin vitrini ve vizyonu olduğunu ifade ederek, akreditasyon çalışmasının odalar arasında belirli standartların sağlaması bakımından önemine dikkat çekti.

Oda ve borsaların seçim sürecine girdiğini hatırlatan Bakan Tüfenkci, “Kaliteli oda ve borsa başkanları bulundukları ilin ticaretine, sanayisine ve imarına önemli değerler katıyor” dedi.

Bakan Tüfenkci, TOBB tarafından yürütülen akreditasyon çalışmasını odalar arasında belirli standartların sağlaması bakımından önemli bulduğunu ifade ederek,  "Yapılan her işte bir ölçü tutturmak, belli kurallar koymak o işin güvenilirliğini sağlar, kalitesini arttırır. Hizmette ve üretimde belli standartları sağlamak, bizim tarihimiz boyunca hep uygulanmıştır. Ahilik sistemi bunun en güzel örneklerinden biridir. Ahilikte üretimin her aşaması belli standartlara, kurallara bağlanmıştı. Bu kurallara uymayanlar o sektörde yer alamazdı." diye konuştu.

Oda ve borsa sistemine duyulan güvenin artmasına katkı sağlayacak en temel unsurlardan birinin şeffaflık olduğunu vurgulayan Bakan Tüfenkci, verilen akreditasyonların odalara daha şeffaf ve hesap verebilir hizmet anlayışı getireceğini anlattı.

Tüfenkci, böyle çalışmalarının hem odaların hizmet kalitesini arttırdığına hem de Bakanlığın "hızlı ve güvenli ticaret" ilkesine destek olduğuna dikkati çekerek, "Esas olan devlet ile vatandaş arasında mesafe olmamasıdır. Devletin imkanları milletin kullanması içindir. Yaptığımız işler, doğrudan yatırımı, üretimi, istihdamı artırmak içindir. TOBB ile birlikte birçok çalışmalara imza attık. Eskiden fuarlar yapılırdı olur olmadık zamanda, insanlar dolandırılırdı. Şimdi fuarların denetimini TOBB'a verdik kalite geldi." ifadesini kullandı.

Hükümet ve Bakanlık olarak göreve geldikleri günden bugüne kadar yerli ve yabancı yatırımcıları Türkiye'de yatırım yapmaya teşvik etmek adına önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirten  Bakan Tüfenkci, iş kapıları açmak ve refah seviyesini arttırmak için çalıştıklarını ifade etti.

Bakan Tüfenkci, bazı illerde hükümetin yapması gereken yatırım çalışmalarının oda ve borsalardan beklenildiğini dile getirerek, "Yatırımı getirmek bizim işimiz. Sizin illerinizdeki vizyonunuz birleştirici, talepleri ve projeleri hazırlayıcı, şehrin dinamiklerini harekete geçirmektir." dedi.

Konuşmasının ardından Bakan Tüfenkci, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte 13. Dönem'de akredite olan 18 oda/borsa ve 2 şubeye akreditasyon sertifikalarını verdi. Malatya Ticaret Borsası da 2018 yılı içerisinde ilk kez denetlenerek akredite alanlar arasına adını yazdırdı.

Malatya Ticaret Borsası akreditasyon sertifikasını Bakan Tüfenkci’nin elinden aldı.

Haberi Yorumla

"Malatya için ne söz verdiysek yaptık"

08:53 - MALATYA

"Malatya her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacaktır"

08:48 - MALATYA

TSO Başkanının Derdi Büyük!. Manşette Niye Yokmuş?

TSO Başkanının Derdi Büyük!. Manşette Niye Yokmuş?

09:14 - MALATYA

Vali Baruş, “Çok Yararlı Çalışmalar Yürütülüyor”

Vali Baruş, “Çok Yararlı Çalışmalar Yürütülüyor”

12:52 - MALATYA

Tüfenkci:

Tüfenkci: "Bu yolun sonu kupa olsun"

10:39 - SPOR

MALATYA'NIN GÜNCEL HABER SİTESİ

Google+

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu