Tüfenkci: Fırsatçılara Göz Açtırmayacağız

64-65. Hükümet Gümrük ve Ticaret Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, TÜRK-İŞ ve Bağlı Sendikalar ile istişare toplantısına katıldı. 

MALATYA - 2018-09-06 14:56:10

Tüfenkci: Fırsatçılara Göz Açtırmayacağız

Tüfenkci burada yaptığı konuşmada, Malatya ve Türkiye’nin herkesin ortak paydası olduğunu, ülkenin birliği, bütünlüğü ve bağımsızlığının her şeyin üstünde olduğunu kaydetti. 
 Tüfenkci, finansal araçlarla yapılan saldırıları bahane ederek haksız kazanç sağlamaya çalışanlara devlet ve hükümet olarak göz açtırmayacaklarını vurgulayarak,  “Nitekim un’da alınan bir takım düzenlemeler var, bunlar diğer maddelere de yayılacak” dedi.

Malatya’nın rekabetçi olmasının ve yaşanılan coğrafyanın insanları mutlu eden ve bereketlendiren bir yapıda olmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Tüfenkci, bunun için de şehrin bileşenlerinin birlikte hareket edebilmesi, istişare kültürünün ve ortak aklın olabildiğince gerçekçi ve yaygın kullanılması gerektiğini belirtti. 

Tüfenkci, sendikaların temsil ettiği kitlelerin sorunlarını taşımak ve çözme noktasındaki gayretlerinin, ilin sorunlarına duyarlı olmalarının ve geliştirdikleri fikirlerin önemli bir değer olduğunu ifade etti.

Türk-İş’in gayretleri ve kendilerinin de çalışmalarıyla hızlı treni Malatya’ya kazandıracaklarını vurgulayan Tüfenkci, hızlı tren uygulamasının 2019’da başlatılacağını bildirdi. 
Tüfenkci, lojistik merkezde de epeyce bir mesafe kaydedildiğini aktararak, 2019’da projelerin bitirilip temellerinin atıldığı bir konuma getirmeyi amaçladıklarını dile getirdi. 
Türkiye’de yapılması gereken önemli hususlardan birisinin de demiryollarının taşıma konusunda rekabetçi hale getirilmesi olduğunu belirten Tüfenkci, şöyle devam etti: 
“Varolan potansiyeli daha da harekete geçirerek hızlandırmak gerekiyor.

Sanayici arkadaşlara demiryollarını özellikle kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki Malatya 6. Bölge teşviklerinden faydalanan ve ciddi anlamda yatırım çeken bir il haline geldi. Organize sanayide yer tahsis ettiğimiz her yerin alıcısının olduğu ve inşaatlarının başladığı bir dönemi yaşıyoruz. Biz lojistik mekezle 6. Bölge teşviklerinden yararlanan bir il olarak Malatya’yı biraz daha ön plana çıkarmak istiyoruz.  5. İşletme Malatya’da ve yük taşımacılığında Türkiye’de önemli bir yere sahip. Bu anlamda daha rekabetçi bir hale getirebilmek için fiyatlandırma ve hız konusunda bir takım avantajları sağlamak için bir dosyayı gerek Genel Müdürümüzle, gerek Bakanımızla gerekse de Cumhurbaşkanımızla inşallah paylaşacağız.”  

"BU MÜCADELEYİ HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ"

Tüfenkci ardından Pelitli Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. 

Özellikle bir takım kesimlerin Türkiye’yi dize getirmeye çalıştığını vurgulayan Tüfenkci, “Kurdukları oyunları bozan bir Türkiye olmasın, edilgin bir Türkiye olsun diye adı konulmamış bir şekilde ekonomik bir savaş yürütülüyor. Bunun yansımalarını yaşadığımız şu günlerde bizlerin de fırsatçılara fırsat tanımamamız lazım. Bunları bahane ederek vurgun yapmak isteyen, finansal araçlarla yapılan saldırıları bahane ederek haksız kazançlar sağlamaya çalışanlara devlet ve hükümet olarak gerçekten göz açtırmayacağız. Nitekim un’da alınan bir takım düzenlemeler, diğer maddelere de yayılacak. Biz burada birliğimizi, beraberliğimizi, yardımlaşma duygularımızı en üst düzeye çıkardığımız zaman tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de, tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi bu mücadeleyi de hep birlikte kazanacağız” dedi.

Bülten

Haberi Yorumla
Kayısı Fiyatlarında Artış Bekleniyor

Kayısı Fiyatlarında Artış Bekleniyor

15:41 - MALATYA

Yeni Nesil Kirpik: YUMİ LASHES

Yeni Nesil Kirpik: YUMİ LASHES

15:04 - GÜZELLİK

Çiftçiye Pire Uyarısı

Çiftçiye Pire Uyarısı

14:51 - MALATYA

Su ve Kanalizasyon Arızalarının Ücreti Artık Vatandaştan Alınmayacak

Su ve Kanalizasyon Arızalarının Ücreti Artık Vatandaştan Alınmayacak

18:33 - MALATYA

Malatya Kayısısında Rekolte Beklentisi

Malatya Kayısısında Rekolte Beklentisi

13:35 - MALATYA

MALATYA'NIN GÜNCEL HABER SİTESİ

Google+

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu