Tüfenkci’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle mesaj yayımladı.

TÜRKİYE - 2018-10-28 12:36:03

Tüfenkci’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle mesaj yayımladı. Cumhuriyetimizin 95. yılını kutlamanın mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. Kurtuluş Savaşında milletimizin her türlü zorluk ve imkânsızlığa rağmen gösterdiği destansı direnişinin sonucu olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, tarihimizin çok önemli bir dönüm noktasıdır. 29 Ekim, yeniden doğuşun ve mucizenin yıl dönümüdür. 

Cumhuriyetle birlikte egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu tescillenmiştir. Millet yönetimde söz sahibi olmuş, demokratik değerler her alana yansımıştır. Hükümetlerimiz döneminde Cumhuriyet tarihimizde hiç olmadığı kadar, demokratik kazanımlarımızın korunması ve millet iradesinin yönetimin her alanına yansıması için gayret gösterdik. Son 16 yılda her zaman ‘İstikameti çizecek tek kuvvet millettir’ düsturuyla hareket ettik.  Söz de karar da millete aittir. Millet iradesini yok saymaya çalışanlar geçmişte olduğu gibi her zaman hüsrana uğrayacaklardır. 

Hain darbe kalkışmasıyla ve terör olaylarıyla başarılı olamayanların bu kez finansal araçlarla başvurduğu saldırılara milletçe karşı koyuyoruz. Ülkemizin ekonomik gerçekleriyle ilgisi olmayan, tamamen siyasi gayelerle Türkiye’yi köşeye sıkıştırma amacı taşıyan dalgalanma dönemini geride bırakıyoruz. Herkes bilmelidir ki, Türkiye ekonomisi bu tür tehditler ve saldırılarla yıkılmayacak kadar güçlüdür.

Türkiye, dünyanın en çalkantılı bölgesinde, demokrasisi ve ekonomisiyle, gerçek anlamda bir küresel güç olma yolunda ilerlemektedir. Ülkemize karşı yapılan her türlü saldırı bizleri ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ hedefinden uzaklaştırmak bir yana, bu yöndeki kararlılığımızı daha da güçlendirmektedir. 

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına atfettiğimiz 2023 hedeflerimize, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde emin adımlarla yürüyoruz. Cumhuriyetimizin kazanımlarını koruyarak, demokrasimizi daha da geliştirerek ve ekonomimizi güçlendirerek büyümeye, kalkınmaya, üretmeye, bölgemizin istikrarına ve barışına katkı vermeye devam edeceğiz. 

Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı tebrik ediyorum. 

Haberi Yorumla
ÖSYM'den KPSS adaylarına 'zaman' hatırlatması

ÖSYM'den KPSS adaylarına 'zaman' hatırlatması

11:03 - EĞİTİM

Bakan Albayrak'tan KDV ve ÖTV müjdesi

Bakan Albayrak'tan KDV ve ÖTV müjdesi

15:50 - EKONOMİ

AK Parti'de büyükşehir adaylığı 10 bin lira

AK Parti'de büyükşehir adaylığı 10 bin lira

12:44 - GÜNDEM

Battalgazi İlçesi Sosyal Yaşam Merkezi’ne Kavuşuyor

Battalgazi İlçesi Sosyal Yaşam Merkezi’ne Kavuşuyor

10:36 - MALATYA

Malatya - Adıyaman yolunda heyelan meydana geldi

Malatya - Adıyaman yolunda heyelan meydana geldi

09:27 - GÜNDEM

MALATYA'NIN GÜNCEL HABER SİTESİ

Google+