Malatya’daki FETÖ/PDY davasında ara karar açıklandı

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Malatya’da görülen 3.duruşma sona erdi. Ara kararları açıklayan mahkeme duruşmayı 28 Haziran’a erteledi. 

Malatya’daki FETÖ/PDY davasında ara karar açıklandı

Yakınca Spor Salonunda kurulan Malatya 1.Ağır Ceza Mahkemesinde 3.duruşma sona erdi. Karar öncesi duruşma savcısı Muhittin Atlı, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini talep ederken Malatya Kara Havacılık Alay Komutanı Albay Hakan Keleş ile Adana Garnizon Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş’ın tanık olarak dinlenmesi talep etti.

Savcı ayrıca Malatya Valisi Mustafa Toprak ile Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz’ın dönemin 2’nci Ordu Garnizon Komutanı Avni Angun ve 2’nci Ordu Komutanı Adem Huduti ile görüştüğü telefonun HTS kayıtlarının istenmesini de talep etti.

"Avukatların beyanlarının alınmasının ardından mahkeme heyeti duruşmaya ara verdi."

İftar sonrası 22.30’da toplanan mahkeme heyeti ara kararları açıkladı. Mahkeme Başkanı Duran Kılıç, açıkladığı ara kararlarda darbe girişimi sırasında Van Asayiş Kolordu Komutanı olarak görev yapan 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel’in önümüzdeki celse dinlenmesine karar verdi. Mahkeme ayrıca bazı tutuklu sanıkların da kovuşturmanın genişletilmesi adına istedikleri bazı talepleri de kabul etti.


Tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme, bir sonraki duruşmayı 28 Haziran'a erteledi.

Malatya Haber
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DG Sivasspor 3-0 Beşiktaş, Sivas Lige Ateşli Başladı
DG Sivasspor 3-0 Beşiktaş, Sivas Lige Ateşli Başladı
Çukurca'ya Moldovalı gelin geldi
Çukurca'ya Moldovalı gelin geldi