Marka Nedir?

Marka Nedir?

Marka Nedir?
Bu içerik 290 kez okundu.

 

Mal veya hizmetlerin başka işletmelere ait mal ve hizmetlerden ayıran işaretlere marka denir. Şahıs isimleri, özel isimler, özel şekiller veya semboller, rakamlar veya harfler marka olabilir. Marka isimleri ayırt edici özellikte olmalıdır.

Marka Tescili Nedir?

Marka tescili, markaların kanunlar çerçevesinde koruma altına alınarak isim hakkının 10 yıl süre ile koruma altına alınarak başka şirketler tarafından kullanılmasını önlemek amacıyla yapılan işlemdir.

Marka Tescili Nasıl Sorgulanır?

Yeni bir marka mı oluşturmak istiyorsunuz? O halde www.markatescilisorgulama.com.tr web sitesi üzerinden marka tescil sorgulama yaparak işe başlayabilirsiniz. İşletmeler markalara önem verir duruma gelmişlerdir. Alacağınız yeni marka ismini iyice araştırıp, eşleşme olmaması durumunda markanızı oluşturmalısınız. Markatescili.com.tr web sitesi üzerinden isim hakkı sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca Türk Patent Enstitüsü üzerinden tpe sorgulama işlemi de yaparak marka oluşturacağınız isimin kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilirsiniz. Bu üç adımı da yaparak alacağınız ismin varlığı hakkında kesin bilgi edinmiş olursunuz.

www.markatescili.com.tr web sitesi bu konuda oldukça basit ara yüzü sayesinde işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebileceğiniz bir web sitesidir. Ayrıca sormak istediğiniz her türlü soruyu iletişim kısmındaki telefon numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

www.markatescilisorgulama.com.tr çalışanları avukatlardan oluştuğu için kanunlar hakkında geniş bilgileri vardır. Alacağınız isim hakkının bütün yasal süreçlerini takip ediyorlar. Aynı zamanda isim hakkını aldıktan sonra da sizin markanızın taklit edilip edilmediğini araştırmaya devam ediyorlar.

 

 

Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Malatya'dan İdlib'e 4 tır insani yardım malzemesi gönderildi
Malatya'dan İdlib'e 4 tır insani yardım malzemesi gönderildi
Otomobildeki uyuşturucuyu
Otomobildeki uyuşturucuyu "Nina" buldu