Yazıhan Belediyesi vatandaşlara iftar verdi

Yazıhan Belediyesi tarafından, her Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen iftar sofralarının ilki bu yıl Buzluk Mahallesinde kuruldu. İftar programında protokol üyeleri ile vatandaşlar hep birlikte iftar açtı.

Yazıhan Belediyesi vatandaşlara iftar verdi

İftardan önce bir konuşma yapan Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ederek, “Dostlukların sevgi ile beslendiği bu mübarek Ramazan ayında, vatandaşlarımızla bir arada bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Biz, bugüne kadar, hem vatandaşlarımızla hem Sivil Toplum Kuruluşlarımızla hem de diğer kuruluşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde olduk bundan sonrada öyle olmaya devam edeceğiz. Allah birlik ve beraberliğimizi artırsın” ifadelerini kullandı.


Yazıhan Kaymakamı İdris Akça ise, iftar sofralarının birlik ve beraberliğe katkı sağladığını aktararak, “Çok özel günler yaşıyoruz. Allah oruçlarımızı kabul etsin. Bu iftar geleneklerimizi, ülkemiz genelinde olduğu gibi İslam coğrafyasında da yaşıyoruz.

Bizlere bugünleri yaşama imkanı veren Cenab-ı Mevla’ya şükür ediyor, tarih boyunca canlarını feda eden şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize de minnetlerimizi sunuyoruz. Bu güzel günlerin ve manevi ortamların da hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Allah inşallah bu güzel ayı en güzel şekilde değerlendirmeyi nasip eder” şeklinde konutu.


İftar yemeğine Yazıhan Kaymakamı İdris Akça, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk , Yazıhan Müftüsü Cemil Alıcı, AK Parti Yazıhan İlçe Başkanı Veysel Ateş, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yazıhan Belediyesi
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Malatya’nın Gençleri Sizlerle Buluşmayı ve Sizin Desteğinizi Bekliyor!
Malatya’nın Gençleri Sizlerle Buluşmayı ve Sizin Desteğinizi Bekliyor!
Öğrencilere Cumhurbaşkanımızdan 2 bin 842 Lira
Öğrencilere Cumhurbaşkanımızdan 2 bin 842 Lira