TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 25-07-2019 09:19   Güncelleme : 26-05-2020 20:46

Metin2 Yang (Won) Nedir ? Ve Metin2 Yang Fiyatları

Metin2 Yang (Won) Nedir ? Ve Metin2 Yang Fiyatları

 

Metin2 Yang (Won) Nedir ? Ve Metin2 Yang Fiyatları

Her oyunda olduğu gibi Metin2 oyununda da kullanılan para birimleri bulunmaktadır. Metin2’de kullanılan para birimlerinden biriside “won” dur.  Peki, tam olarak Metin2 won nedir?

Metin2 Won Nedir?

Oyunun diğer para birimi olan yang gibi harcanabilen,  alışveriş yapılabilen az elde edilen ve daha fazla yang taşınmasına yardımcı olan para birimidir. 100.000.000 yang = 100m = 1 won olarak bilinmektedir.

Oyun içerisinde kullanılan itemlerin fiyatlandırılmaları yüksek olduğundan ve ticarette konulabilen maximum yang sınırlandırılması alışverişleri oldukça zorlaştırmaktadır. Won, yerine getirilmiş alternatif bir çözümdür.

Metin2 Won Nerede Kullanılır?

Dünyada aynı anda milyonlarca kişi tarafından oynanabilen oyun Metin2’de oyuncuların en çok merak ettiği ve sorduğu sorulardan birisi de Metin2 won nedir?

fiyat olarak yüksek olan itemlerin alışverişinin yapılmasını kolaylaştırmaktadır. Oyunda bir karakterin üzerinde taşıyabileceği yang birimi en fazla 2t yani 2 bin m’dir. Oyun içinde alınmak istenilen itemin fiyatı bu değerden yüksek olunca alışveriş yapılmakta zorlanılmakta ve problemler yaşanılmaktadır. Oyun kurucuları bu duruma çözüm olarak Metin2 won para birimini çıkartmıştır.  

Durum böyle olunca oyuncuların merak ettiği Metin2 won nedir? Konusunun yanında 1 won’un kaç m ettiğidir. Oyun içinde 1 won bozdurulduğu zaman 100 m yang etmektedir. Fakat won satın alınırken ve bozdurulurken alınan fiyatlar farklıdır. 1 won satın alınabilmek için 103 m ödenmektedir. Bozdurulurken ise 100 m olarak bozdurulmaktadır. Bu şekilde olmasının sebebi ise yang’ı won’a çevirirken %3 şeklinde vergi ödenmesidir. Fakat won yang’a çevrildiğinde herhangi bir vergi ödenmediğinden dolayı direk olarak ödeme alınmaktadır.

Metin2 Para Birimleri Nasıl Dönüştürülür?

Metin2 içerisinde sahip olunan won’u yang’a, yang’ın won’a dönüştürülmesi için depocuya gidilmesi gerekmektedir. Depocu seçeneğini açıldığında çıkan pencerede döviz bürosu seçeneğinin açılması ve hangi para birimi değiştirilmek isteniliyorsa o seçeneğin seçilmesi gerekir. serlere göre değişmektedir.

Metin2 Won Satılıyor mu? Fiyatları Nedir?

Metin2’nin diğer para birimi yang gibi won’a da hızlı ve kolay şekilde satın alınarak sahip olunması mümkündür. Metin2 won fiyatları serverden servere farklılık göstermektedir. Fakat genel olarak 1 won 100 m yang değerinde olduğu için bu şekilde bir hesaplama yapılabilir. 100 m yang fiyatı ne kadarsa 1 won fiyatı da o civarlardadır.