Hangi Boşanma Avukatını Seçeceksiniz  ?

Hangi Boşanma Avukatını Seçeceksiniz  ?

Hangi Boşanma Avukatını Seçeceksiniz  ?

 

Boşanmaya karar vermek başlı başına zor bir süreçtir. Ancak bir de süreci yönetmeniz konusunda size destek sağlayarak bir boşanma avukatı bulmakla uğraşmanız gerekir. Seçebileceğiniz sayısız avukat vardır. Ancak hangisinin sizin için en iyi tercih olduğuna karar vermek, belki de boşanma işleminin sonucunu bile etkileyebilecek kadar kritiktir.

 

Avukatın Personel İle Etkileşimine Dikkat Edin

Ofis personelinin avukata nasıl yaklaştığını ve ilişkilerinin daha işbirlikçi mi yoksa otoriter mi göründüğünü izleyin. Personel bir boşanma hukuku avukatı için çalışmaktan mutlu görünüyorsa ve ona saygı gösteriyorsa, muhtemelen o ofisle ilgilenmekte daha rahat hissedeceksiniz. Personel mutsuz veya düşmanca ise, davanızda düşük kaliteli temsil sorunlara neden olabilir.

 

Soru sorarken, sadece avukatın cevabının ne olduğunu değil, aynı zamanda soruları nasıl cevapladığını da not edin. Tavırları açık mı, düşmanca mı yoksa küçümseyen tarzda mı? En fazla uzmanlığa sahip olduğu ya da en rahat hissettiği alanları gösterebileceği için daha ilgili ve bilgili olduğu anlaşılan soruları işaretleyin.

 

Potansiyel Adayları Karşılaştırın

Sadece görüşme yaptığınız ilk avukatı tutmayın. Her görüşmeden sonra her avukat için artılarını ve eksilerini listeleyin. Nitelikleri sizin için önemlerine göre değerlendirin.

 

Görüşme sırasında herhangi bir zamanda bir avukatla birlikteyken kendinizi rahat hissetmiyorsanız, bu, hangi faktörler lehine olursa olsun, onunla çalışmamanız gerektiğini gösteren bir kırmızı bayraktır.

 

Anlaşmalı boşanma süreçlerinde bile genel boşanma stresi ve duygusal zorluğu, avukatınızla rahatınızın çok önemli olması demektir. Bu kişi çıkarlarınızı temsil edecek. Bu yüzden en önemli faktör avukat müvekkil ilişkisi olmalıdır.

 

Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Jahovic, Yeni Malatyaspor'un yüzünü güldürüyor
Jahovic, Yeni Malatyaspor'un yüzünü güldürüyor
Polisten kaçarken kaza yapan 4 şüpheli yakalandı
Polisten kaçarken kaza yapan 4 şüpheli yakalandı