GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-09-2019 22:43   Güncelleme : 10-09-2019 22:43

Bulaşık Makinesi Sigortaya Attırıyor Sorunun Nedenleri ve Çözümü

Bulaşık Makinesi Sigortaya Attırıyor Sorunun Nedenleri ve Çözümü

Bulaşık Makinesi Sigortaya Attırıyor Sorunun Nedenleri ve Çözümü

 

Bulaşık makinelerinde elektriksel arızalar çok sık karşılaştığımız sorunlardan birisidir. Özellikle de yoğun kullanım sırasında çok ciddi problemlere neden olan bulaşık makinesi arızaları için Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz. Bulaşık makinenizi çalıştırmaya başladığınızda sigortayı attırması sorunu mutlaka dikkate almalısınız. Çünkü genel elektrik tesisatında yangın çıkmasına kadar pek çok ciddi problem ile karşı karşıya kalınması mümkün olabilir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için çalıştırdığınızda sigortayı attıran makinenize profesyonel hizmeti almalısınız.

Bulaşık Makinesi Neden Sigortayı Attırır?

Bulaşık makinenizi çalıştırdığınızda sigortayı attırması sorunuyla karşı karşıya kalıyorsanız mutlaka bunu dikkate almanız gerekir. Bulaşık makinenizin sigortayı attırmasına neden olabilecek birden fazla etken mevcuttur. Buna göre bulaşık makinenizin sigortayı attırmasına neden olabilecek etkenler uzmanlarımızca altta sıralandı.

Bulaşık makinenizde kısa devre olması; Bulaşık makinenizdeki elektrik akımında meydana gelen olağan dışı faktörler kısa devreye yol açabilir. Bununla birlikte bulaşık makinenizin doğrudan prize bağlanmış olması en ideal ve en güvenli kullanımdır. Dolayısıyla uzatma kablosu ve özellikle de uzun uzatma kabloları bulaşık makinesinde kısa devre olasılığını arttırır.

Bulaşık makinesi şasesinde kısa devre; Bulaşık makinesi içerisinde yer alan şasesinin “+” ve “-“ uçlarının birbirine temas etmesi böyle bir kısa devreye yol açar. Bu durumda güvenlik amacıyla tesisattaki sigorta atar.

Bulaşık makinesine dışarında su girmesi; Bulaşık makinenizi kullandığınız noktaya yakın bir lavabo bulunuyorsa buradan suyun sıçraması ve içerisindeki elektronik aksama ulaşması muhtemeldir. Bu durumda bulaşık makinesinde kısa devre meydana gelerek, sigortanın atmasına yol açabilir.

Uzatmada ya da prizde arıza olması; Makinenizin bağlı olduğu uzatma kablosunda ya da prizde bir arıza mevcut ise sigortanın atmasına neden olabilir.

uzmanları bu olasılıkları göz önünde bulundurarak, makinenizin çalışmaya başladığında sigortayı attırması sorununun çözümünü en hızlı şekilde sağlamaktadır. Bu şekilde bulaşık makinenizi daha güvenli şekilde kullanabilirsiniz. Bulaşık makinesinin elektronik sisteminde kısa devreye/kaçağa neden olan durumlar kolayca tespit edilebiliyor. Ancak esas önemli nokta bu konuda gerekli olan önem ve özeni göstererek, profesyonel desteği en kısa sürede almanızdır.