Bakan Tüfenkci’den Elazığ Tanıtım Günlerine Ziyaret

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Elazığ Tanıtım Günleri’ni ziyaret etti, yöresel ürünlerin tadına baktı.

Bakan Tüfenkci’den Elazığ Tanıtım Günlerine Ziyaret

Bakan Tüfenkci’ye Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da eşlik etti.  Bakan Tüfenkci,  Atatürk Kültür Merkezi'nde Elazığ’ın tanıtımı için kurulan stantları gezmeden önce  "Elazığ Tanıtım Günleri" vesilesiyle Elazığ ürünlerinin başkent Ankara'da Türkiye'yle buluştuğunu hatırlattı ve etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti. 

Bakan Tüfenkci, hafta içi olmasına rağmen Elazığ Tanıtım Günleri'ne olan ilginin büyük olmasının  sevindirici olduğunu belirterek, "Elazığ hoşgörüsü, Elazığ sevgisi ve barışı umuyorum bu etkinliklerle tüm Türkiye'ye yayılır. Burada yereli ulusala taşıyan herkesin emeğinin karşılığını aldığı bir tanıtım olmasını diliyorum" dedi.

Bakan Tüfenkci, konuşmasının ardından, orciğinden pestiline, üzümünden vişne çürüğü mermerine kadar bir çok ürünün yer aldığı stantları gezdi, vatandaşlarla sohbet etti, Elazığ’ın meşhur 8 köşeli kasketiyle de poz verdi.  
Tüfenkci, Elazığ Belediyesi standında Elazığ musikisi ile karşılandı, kahve içip yöresel ürünlerin de tadına baktı. 
Elazığ Tanıtım Günleri, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 8 Ekim Pazar akşamına kadar ziyarete açık olacak.

 

Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve 8 Ekim'e kadar sürecek olan #Elazığ Tanıtım Günleri etkinliğinde vatandaşlarımızla bir araya geldik. Elazığ'ımızın kültür ve değerlerinin sergilendiği bu güzel etkinliğe tüm vatandaşlarımızın da gezip görmesini tavsiye ediyorum. pic.twitter.com/QdeDSLrW6V

— Bülent Tüfenkci (@bulenttufenkci) 5 Ekim 2017

 

Kaynak: Bülten

Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Malatya'da zincirleme trafik kazası: 3 yaralı
Malatya'da zincirleme trafik kazası: 3 yaralı
Mağarada teröristlere ait 5 ton yaşam malzemesi bulundu
Mağarada teröristlere ait 5 ton yaşam malzemesi bulundu