Ginsengin Sağlık Açısından Faydalı Yönleri

Ginsengin Sağlık Açısından Faydalı Yönleri

Ginsengin Sağlık Açısından Faydalı Yönleri
Bu içerik 188 kez okundu.

 

 

Bitkinin kökünden gelen bitkisel bir takviye olan Kore Ginsengi (Panax ginseng) Araliaceae familyasındadır. Ginsengin tek gerçek kaynağı olarak bilinir. Kore ginsengi ile eşanlamlı diğer isimler arasında Panax ginsengi, dağ ginsengi, vahşi ginseng, gerçek ginseng ve Asya ginsengi sayılabilir.

 

Kore ginsengi, standart Kore ginsengi (beyaz) ve Kırmızı Kore Ginsengi olmak üzere iki farklı biçimde mevcuttur. Kore ginsenginin iki formunun her biri, kompozisyonun yanı sıra, sunulan sağlık yararlarına göre değişir. Kore ginsengini, Çin ginsengi, Sibirya ve Amerikan ginsengi dahil olmak üzere, her biri vücut üzerinde kendine özgü etkileri olan diğer tür ginsenglerle karıştırmamak önemlidir.

 

Sağlık Yararları

Kore ginseng bitkisinin kökü tıbbi özellikleri için kullanılan kısımdır; geleneksel Çin tıbbı preparatlarında kullanımı nedeniyle uzun zamandır takdir edilmektedir. Panax cinsindeki toplam on üç bitkiden sadece beş tanesi tıbbi olarak kullanılır ve Kore Klinik Farmakopesine göre Kore ginsengi en yaygın kullanılanıdır.

 

Ginsengin Tarihçesi

Kore ginsengi, Doğu Asya'daki dağlarda yetişen çok yıllık bir bitkidir (iki yıldan fazla yaşayan bir bitki). Kore, Çin ve Rusya'nın nemli, gölgeli dağlık bölgelerinde iyi yetişir. Bitki 2 feet veya daha uzun boylu büyür ve kırmızı dut kümeleri ile koyu yeşil yaprakları vardır. Kökün dış görünümü kırışmış ve buruşmuş ve tadı acı bir tat ile biraz tatlı olarak kabul edilir.

 

Kore ginsengi, binlerce yıldır çok çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek ve sağlığı geliştirmek için kullanılmaktadır. Geleneksel Çin tıbbında Ginseng Tablet ürününün birincil kullanımı zayıflık ve halsizlik tedavisi içindir. Panax, gevşekçe "bütüncül şifa" olarak çevrilmiş olan Yunanca kelimelerden gelir. Ginseng (Çince rénshen) için çevirisi "insan kökü’’dür.

 

Kırmızı Kore Ginsengi

Panax ginseng, kırmızı ginseng adı verilen bir ginseng formunu oluşturmak için ısı ile muamele edilebilir. Kore Kırmızı Ginseng'in (KRG) ve Amerikan Kırmızı Ginseng'in biraz farklı olduğunu not etmek önemlidir. KRG, normal Kore ginsenginden farklı bazı biyoaktif özellikler içerir.

 

Kore ginsengi ve Kore Kırmızı Ginsengi arasındaki farkı anlamak için, farklı çay formlarının aynı çay bitkisinden nasıl evrimleştiğini, ancak işleme yönteminden dolayı nasıl değiştiğini düşünün. Örneğin, Camellia Sinensis bitkisi işleme yöntemine bağlı olarak yeşil çay, beyaz çay veya siyah çay haline getirilebilir.

 

Kore Kırmızı Ginseng, buharla ısıtılan ve sonra kurutulan Panax ginseng'dir. KRG'nin tadı, artmış anti-enflamatuar özellikleri gibi bazı biyoaktif özelliklerin yanı sıra değiştirilir. RKG ayrıca, anti-enflamatuar etkisini daha da arttırdığı düşünülen bir fermantasyon işleminde de tedavi edilebilir.

 

Sağlık Beyanı

Kore ginsengine genel olarak genel refah ilacı denir. Bunun nedeni vücuttaki birkaç sistemi (bağışıklık sistemi, üreme sistemi ve nörolojik sistem gibi) etkilemesidir. Ginseng, genel sağlığı iyileştirmek için stresle mücadele, kan şekeri düşürme ve erkeklerdeki cinsel fonksiyonları düzenleme gibi diğer birçok durumu tedavi etmek için kullanılmıştır. Kore ginsengi kullanımları:

 

 

l Sağlık

 

l İşlev ve esneklik

 

l İltihap

 

l Performans

 

l Enerji

 

l Olumsuz ruh halleri (endişe ve depresyon gibi)

 

l Erkeklerde cinsel sağlık

Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Malatya halkı geceyi sokakta geçiriyor
Malatya halkı geceyi sokakta geçiriyor
Malatya'nın Pütürge ilçesi Kaymakamı Recep Aydın:
Malatya'nın Pütürge ilçesi Kaymakamı Recep Aydın: "Pütürge ilçe merkezinde 2 bina yıkıldı, can kaybı yok, 3-4 yaralı var."