izmir escort

Malatya’da performansı düşük bürokratlar görevinden alınacak!

Malatya’daki performansı düşük kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinde de kapsamlı bir değişim ve yenilenme hareketini hayata geçirecek.

Malatya’da performansı düşük bürokratlar görevinden alınacak!
Bu içerik 1363 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olağan koşullarda Mart 2019’daki yerel seçimler, Kasım’daki Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimine kadar Malatya’daki performansı düşük kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinde de kapsamlı bir değişim ve yenilenme hareketini hayata geçirecek. Performansları hem ilgili Bakanlık hem Malatya Valiliği izleyecek.

9 KURUM MÜDÜRÜ VEKALETEN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurumların yeniden yapılandırılması da dahil, devlet bürokrasisinde acil ve gerekli olanlar dışında bakanlıklardan gelen atama kararnameleri ve talepler bekletiyor. Mutabakat veya ön onayı alınmayan hiçbir kararnamenin gönderilmemesi konusunda kurumlara ve bakanlıklara talimatlarda verdi. Bu kapsamda vekaleten yürütülen Malatya’da MTA, TÜİK, Orman ve Suişleri, Aile ve Sosyal, Kadastro, Sultansuyu TİGEM, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Kültür ve Turizm, Vakıflar Bölge Müdürlüklerine uzun bir süredir asaleten atamalar yapılmadı.

TEMEL KRİTER UYUM OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son açıklamaları da gösteriyor ki değişim/ dönüşüm süreci öyle uzun zaman aralığına yayılmayacak. Kurumlardaki yeniden yapılandırma çalışmasının altyapısı da hazırlanıyor. Yeni dönemin temel kriteri uyum. Yeni sisteme uyumsuzluk gösteren, icraatlarıyla halkın tepkisini çeken, performansı düşük, kişisel networklarıyla öne çıkan, kendi çıkarlarını ve ikbalini vatandaşın çıkarlarının önünde gören bu süreçte elimine olacak. Kentteki kurum müdürlerinin performansları artık ilgili bakanlığın yanı sıra valilik aracılığıyla da yakından takip edilecek.

Haber: Hanifi Evren Malatya Net Haber

malatya bürokratlar
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"Benim işim gol atmak"
Üniversiteli öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na destek
Üniversiteli öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na destek