SPOR
Giriş Tarihi : 25-11-2019 21:26   Güncelleme : 25-11-2019 21:26

Zorlu Viraj Zorlu Maçları Barındırıyor

Zorlu Viraj Zorlu Maçları Barındırıyor

Zorlu Viraj Zorlu Maçları Barındırıyor

Galatasaray’ın 30 Günde Çıkacağı 9 Maçlık Sıkı Fikstürü Başladı

Son iki yılın şampiyonu olan Galatasaray, bu yılda şampiyonluk ipini göğüslemek istiyor. Ancak bu süreçte zorlu maçlara çıkacaklar. Hem de zorlu maçlar arasındaki mesafe oldukça kısa olacak. Önümüzdeki 30 günde toplam 9 maça çıkacak olan takımı çok sıkı bir süreç bekliyor. Bu süreçte kadro derinliği en büyük avantajlardan biri oluşturacakken, sakatlıklar ile gelen kötü haberler bunu olumsuz etkiledi. Ayrıca kalan oyunculardan henüz tam anlamıyla istenen performansın alınamamış olması da büyük bir soru işareti olarak kaldı. İlk olarak bu akşam Başakşehir ile kozlarını paylaşacak olan sarı kırmızlı ekip, hafta içinde ise Şampiyonlar Ligi maçına çıkacak.

Başakşehir ile oynanacak olan karşılaşmanın ardından rakip Club Brugge olacak. Sonra ise Süper Lig’de Trabzonspor ile oynanacak olan çok kritik bir mücadele var. Ayrıca Türkiye Kupası maçları da bu fikstürün içinde yer alıyor. Üç farklı alanda oynayacağı maçlardan en yüksek puanı hedefleyen takımın neler yapacağı merakla bekleniyor. Fatih Terim ve kurmaylarının bu süreç için planları bulunurken, en büyük koz ise sakat oyuncuların geri dönmesi ile oluşacak. üst düzey deneyim sunuyor. Galatasaray’da tüm planlar devre arasına en az kayıpla gidilmek üzerine yapılıyor. Bu sayede yeni transferler ve takımda istenmeyen oyuncuların gönderilmesi ile beraber istenen sonuca ulaşmak, kolay hale gelecek.

Sakatlıklar Rotasyonda En Büyük Engeli Oluşturuyor

Takımda yaşanan sakatlıklar ideal ilk 11’in oluşturulmasını imkansız hale getiriyor. Ayrıca farklı alanlarda yapılacak olan rotasyonların gerçekleşmesinde de büyük bir engel olarak ortaya çıkıyor. Teknik heyetin bu sorunu nasıl aşacağı kadrolar açıklandıkça belli olacak. Taraftarın desteğini sürdürdüğü oyuncular için performansında bir artış beklendiğini de belirletelim. Galibiyeti getirecek olan sonuçlar için daima iyi bir çalışma söz konusu olacak. Alınacak sonuçların ara transfer döneminde yapılacka hamleler üzerinde de etkili olacağını belirtelim. teknik heyet gidecek oyunculara büyük ölçüde kara verdi. bu süreçte Finansal Fair Play çok önemli olacak.