GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-11-2019 15:03   Güncelleme : 26-11-2019 15:03

IPhone Cihazlarda IMEI numarasını nasıl değiştirebilirim?

IPhone Cihazlarda IMEI numarasını nasıl değiştirebilirim?

IPhone Cihazlarda IMEI numarasını nasıl değiştirebilirim?

IMEI numarası nedir?

Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği (IMEI), her bir a, üreticisi tarafından benzersiz tanımı için verilen zorunlu, zorunlu 15 basamaklı bir seridir.

IMEI numarasını iPhone cihazlarında nerede bulabilirim?

Bir iPhone cihazının IMEI numarasını bulmanın genellikle 3 yolu vardır:

Bir cihazın IMEI numarası genellikle * # 06 # kodunun yardımı ile bilinir. Cihazın tuş takımına “* # 06 #” yazın. Cihazın arama düğmesine basın. Şimdi ekranda 15 basamaklı bir seri beliriyor. Bu, cihazınızın IMEI numarasıdır.

Cihazınızın IMEI numarasını, cihazın kutusunda da bulabilirsiniz.

Phone cihazında IMEI numarasını bulmanın bir başka kolay yolu şudur: Ayarlar-> Genel-> Hakkında seçeneğine gidin ve cihazınızın IMEI numarasını arayın.

İPhone cihazlarda IMEI numarasını değiştirme: İPhone cihazlarda IMEI numarasını değiştirme geçici olarak yapılabilir. IMEI numarasını değiştirerek, cihazlarının kimliğini taklit edebilir ve hileyi genellikle şarj uygulamalarından ödüller almak için kullanabilirsiniz. Bazı insanlar tarafından şebeke sağlayıcıları tarafından sağlanan tekliflerin ve ödüllerin tadını çıkarmak için kullanılır. Aşağıdaki prosedür yalnızca iPhone'unuz jailbreak ise işe yarar; bu, Apple'ın kilitlediği tüm cihaz özelliklerine ve uygulamalarına erişebileceği ve yasal olarak erişim yetkisi vermediği anlamına gelir. Hapse girerek, iOS'taki sınırlamayı ortadan kaldıracağız ve iOS dosya sistemine kök erişimi sağlayacağız, böylece Apple tarafından yetkilendirilmemiş bir yazılımı çalıştırabiliriz. Bu hapsedilme evasi0n, Cydia gibi masaüstü uygulamaları kullanılarak yapılır. Ayrıca, IMEI numarasının değiştirilmesinin cihaz garantisine zarar vereceği unutulmamalıdır. IMEI numarasını değiştirme prosedürü, ZiPhone adlı bir aracın yardımını kullanır. İzlenmesi gereken bazı adımlar var.iPhone cihazlarda IMEI numarasını değiştirin :

Adım 1 : Yukarıda belirtilen yollardan birini kullanarak iPhone cihazınızın IMEI numarasını bulun.

Adım 2 : iOS cihazınızın hapsedilmiş olduğunu görün. Cihazınız hapse atılmadıysa, bu prosedürü kullanmayın. Bu prosedür sadece jailbroken iOS cihazlarında çalışacaktır (daha önce belirtildiği gibi).

Adım 3 : Şimdi PC araç ZiPhone indirin (kullanarak ZiPhone indirin: https://www.4shared.com/dosya/eZh6RvNw/ziphone_30.html). Masaüstünüzdeki ZiPhone.zip dosyasına çift tıklayın ve ZiPhoneWin-3.0 klasörünü çıkartın. Klasörü “ZiPhone” olarak yeniden adlandırın. ZiPhone klasörü şöyle görünür:

Adım 4 : Şimdi tuş takımında Windows ve R tuşlarına aynı anda basın, ardından ekranın sol alt köşesinde bir Çalıştır penceresi göreceksiniz. Şimdi “cmd” yazıp komut istemini başlatmak için OK düğmesine tıklayın. (Veya)

Masaüstünüzde Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız, ekranın altında bir Arama çubuğu göreceksiniz, “Komut İstemi” yazın. Başlatmak için Komut İstemi'ne çift tıklayın. Masaüstünüzde Windows 8 işletim sistemi kullanıyorsanız, ardından tuş takımında bulunan Windows tuşuna tıklayın, ardından ekranın sağ üst köşesinde bir arama çubuğu görebilirsiniz, "Komut İstemi" yazın. Başlatmak için Komut İstemi'ne çift tıklayın.

Adım 5 : Şimdi ZiPhone dizinine gitmek için komut istemine bir komut girmeniz gerekir.

Kaynak : https://www.mobil13.com/iphone-imei-numarasi-degistirme-2019-18705.html