GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-11-2019 20:05   Güncelleme : 26-11-2019 20:34

YÖRESEL ÜRÜNLER NELERDİR?

YÖRESEL ÜRÜNLER NELERDİR?

YÖRESEL ÜRÜNLER NELERDİR?

 

Memleketinden ayrı yaşayan kişiler, sofralarında her daim kendi memleketine özgü ürünlere yer vermek isterler. Bunun yanı sıra farklı illerin kendine özgü tatlarından da faydalanmak isterler. Türkiye’ nin her köşesinde doğal olarak yetiştirilen ürünler farklı damak tatlarının açığa çıkmasını sağlarken aynı zamanda o bölgeye özgü bir ürün olarak da kendini tescillemektedir. Ülkemiz yöresel ürünler noktasında zengin bir alana sahip olduğu için her geçen gün bu ürünlere olan talep hızla artış göstermektedir. 

Yöresinden doğal ürünler

 

iÖzellikle gıda ürünleri kendi yöresinde tamamen doğal olarak yetiştirilmiş, organik ürünler ile katkı maddesine yer verilmeden elde edildiğinde daha çok değer kazanmaktadır. Diğer ürünlere nazaran daha lezzetli ve daha kaliteli olan yöresel ürünler sağlık açısından da önemli bir yere sahip olduğundan tüketiciler için de ilk sırada gelmektedir. 

Sitemizde satışa sunmuş olduğumuz , yerinden taze bir şekilde getirtilerek müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Sitemizde sizler için memleketinizden özel olarak getirdiğimiz gıda ürünleri, kahvaltılık çeşitleri, sirke vb. yöresel ürünler bulunmaktadır. 

Kahvaltı çeşitleri

 

Cevizli Zile pekmezi: Tokat’ ın Zile ilçesine özgü bir ürün olduğu için adını buradan almaktadır. Yumurta akı ve üzümlerin karışımı ile ortaya çıkan bu lezzet beyaz bir görünüme sahiptir. Besin değeri oldukça yüksektir. 

Doğal şekersiz süzme bal: Sivas’ ın Zara ilçesine ait bir lezzettir. Dağların zirvelerinde yetişen çiçeklerin özlerinden oluştuğu için oldukça şifalıdır. 

Taze çökelek: Tokat iline özgü bir şekilde yapılan taze çökelek inek sütünden yapılarak kahvaltı sofralarınıza gelmektedir. 

Kuşburnu marmelatı: Glikoz içermeyen, içerisinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan kuşburnu marmelatı doğal bir şekilde üretilmektedir.

Keçi boynuzu pekmezi: Çok sayıda faydası bulunan keçi boynuzu pekmezi doğal bir şekilde üretilerek sofralarınızı gelmektedir. 

Kayısı reçeli: Bahçemize ait organik kayısılar özenle işlenip geleneksel yöntemler kullanılarak satışa sunulmaktadır.

Çalma pekmez: Tokat ilimizde yapılan, yapımı oldukça uğraştırıcı fakat çok lezzetli ve besin değeri yüksek olan çalma pekmez sizinde kahvaltı sofranızda yer vermek isteyeceğiniz lezzetlerden bir tanesidir. 

Ayva reçeli: İçerisinde glikoz veya katkı maddesi yer almayan, ev yapımı ayva reçelimiz oldukça lezzetli ve tatmak isteyeceğiniz bir lezzettir. 

Çilek reçeli: Mevsiminde toplanmış olan çilekler ev yapımı usuller ile işlenerek satışa sunulmaktadır.

Üzüm pekmezi: Tokat ilinin meşhur üzüm bağlarında ki üzümlerden yapılan pekmez içerisinde herhangi bir katkı maddesi, glikoz bulunmamaktadır. 

Tokat yaprağı: Tokat yöresine ait, doğal olarak yetiştirilen asma yaprakları mevsiminde toplanarak sofralarınıza gelmektedir. 

Zile kömesi: Tokat’ın Zile bağlarında yetiştirilen cevizler ile üzüm şırasının karıştırılıp kurutulması ve sonrasında üzerine nişasta serpiştirilerek hazırlanan cevizli sucuk oldukça lezzetlidir. 

Enginar sirkesi: İlaçsız ve doğal olarak yetiştirilen enginarlar özenle işlenerek şifa kaynağına dönüştürülmektedir.

Ceviz sirkesi: Zile’de yetiştirilen cevizlerden elde edilen, tamamen doğal ve içerisinde katkı maddesi yer almayan bir ürünümüzdür. 

Nar sirkesi: Yöremizde yetiştirilen narlardan doğal yöntemler kullanılarak hazırlanan nar sirkesi içerisinde herhangi bir katkı maddesi içermez. 

Yöresel ürünleri tercih etme sebepleri

- Sitemizde satışa sunmuş olduğumuz tüm %100 organiktir. 

- Sitemizde satışta olan tüm yöresel ürünlerimiz kendine ait yörelerinden taze olarak getirilmektedir. 

- Ülkemizin her yöresinden farklı ürünlere yer vererek ürün yelpazesini oldukça geniş tutmaya çalışmakta ve her yörenin birbirinden farklı yöresel tatlarını lezzet meraklıları ile tanıştırmaya çabalamaktayız. 

- Sitemizden satın almış olduğunuz yöresel ürünlerin sorunsuz bir şekilde, en kısa sürede tarafınıza teslim edilmesi için gereken ilgi ve alakayı göstermekteyiz.