GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-11-2019 13:42   Güncelleme : 27-11-2019 13:42

Koruyucu İş Elbiseleri Bakımında En İyi Uygulamalar

Koruyucu İş Elbiseleri Bakımında En İyi Uygulamalar

Koruyucu İş Elbiseleri Bakımında En İyi Uygulamalar

Koruyucu aşınma yaralanma ve ölümü önleyebilse de, yanlış bakım yapılması, korunmasız çalışmak kadar zararlı olabilir. Bu nedenle, koruyucu kıyafetlerinize bakmak önemlidir; böylece sizi koruyabilir.

Koruyucu Giysilerinize Dikkat Edin

Düzgün bir şekilde muhafaza edilen koruyucu kıyafetler, ekipmanın verimli ve etkin bir şekilde çalışmasını sağlamak için önemlidir. Kullanıcının fiziksel yaralanmalara karşı korunmasının yanı sıra, uygun bakım, kırmızı göz (kötü bakılan göz ekipmanlarından), solunum komplikasyonları vb. enfeksiyonları da koruyacaktır. 


Koruyucu kıyafetlerinizi temizleyin, saklayın ve inceleyin
Koruyucu bakımı üç yönlüdür. Düzgün temizlik, depolama ve inceleme gerektirir. Yanlış temizlik ve saklama, hatalı, hasarlı saklama yıpranmalara neden olabileceğinden bu önemlidir. Ekipmanı kullanımdan önce ve sonra kontrol etmek, bu tehlikelerin tanımlanmasını ve düzeltilmesini sağlar. Bazı durumlarda, öğenin tamamen değiştirilmesi gerekebilir, bu nedenle yedek koruyucuelinizde tutmak idealdir.

Koruyucu kıyafetlerde Dikkat Edilmesi Gereken Tehlikeler

Aşağıdaki kusurlardan herhangi birine sahip koruyucu kıyafet kullanmayın:

Delikler, yırtıklar ve kesikler
Gömülü yabancı cisimler
Şişme, yumuşama, sertleşme veya yapışkanlık
Yıpranma, korozyon, renk atma
Uygun bakım, yaralanma ve ölüm arasındaki fark olabilir. Çalışanlarınızın KK’deki arızaları nasıl tanımlayacaklarını bilmelerini sağlayın.

Sevcan Durmaz / GIVIU İş Kıyafetleri