GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-11-2019 13:35   Güncelleme : 27-11-2019 13:35

İngiltere İş Kurma Vizesi

İngiltere’de çalışmak veya buraya yerleşerek iş kurmak isteyenler için başvurmaları gereken bir vize türü olan Ankara Antlaşması Vizesi ile belirli süreler sonucunda hem oturum izni alabiliyorsunuz hem de vatandaşlık alabiliyorsunuz.

İngiltere İş Kurma Vizesi

İngiltere’de çalışmak veya buraya yerleşerek iş kurmak isteyenler için başvurmaları gereken bir vize türü olan ile belirli süreler sonucunda hem oturum izni alabiliyorsunuz hem de vatandaşlık alabiliyorsunuz. Vizeye başvuru yaparken İngiltere de kuracağınız iş anlatan detaylı bilgiler, işi kurabilmek için ihtiyacınız olan sermayeye sahip olduğunuz gösteren şeffaf bilgilere sahip olan bir iş planına sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca iş kurmayı çalışma istiyorsanız çalışacağınız sektörde yıl boyunca elde edeceğiniz kazancınızı tahmini olarak göstermeniz gereken bir gelir raporuna da sahip olmanız gerekiyor. Aynınızda götüreceğiniz kişilerin geçiminden de sorumlu olacağınız için gelir raporunuzda bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin bilgileri de yer almalıdır.

kapsamında başvurunuza olumlu cevap verildiğinde 30 gün içinde İngiltere’ye gidip geçici oturum belgenizi almanız gerekiyor. Bu tarihten itibaren 1 yıl içinde işinizi kurmalı veya çalışacağınız sektörde işe başlamalısınız. Yılsonunda kazancınızın yıl içindeki harcamaları karşılaması gerekiyor. Karşılaması durumunda vizeniz 1 yıl olarak geçici süreli olarak uzatılıyor.