GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-11-2019 14:40   Güncelleme : 28-11-2019 14:40

İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvurusu Ve Biyometrik Bilgiler

Eğer kısa bir tatiliniz varsa ve bu tatili İngiltere’de geçirmek istiyorsanız, orada yaşayan akrabalarınızı ziyaret etmek istiyorsanız veya tedavi amaçlı İngiltere’ye gitmeniz gerekiyorsa bunun için öncelikle bir pasaport edinmeniz gerekmektedir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvurusu Ve Biyometrik Bilgiler

Eğer kısa bir tatiliniz varsa ve bu tatili İngiltere’de geçirmek istiyorsanız, orada yaşayan akrabalarınızı ziyaret etmek istiyorsanız veya tedavi amaçlı İngiltere’ye gitmeniz gerekiyorsa bunun için öncelikle bir pasaport edinmeniz gerekmektedir. Pasaportunuzu edindikten sonra İngiltere tarafından size ziyaretiniz için izin verilmelidir. Bu izin belgesi ise olarak adlandırılmaktadır.

Ancak bu belgeleri edinmek öyle kolay bir iş değildir. Özellikle edinebilmek için birçok prosedür sizleri beklemektedir. Her bir prosedürün atlanmaması gerekmekte ve özenle hazırlanması istenmektedir.

İNGİLTERE ZİYARETÇİ VİZESİ BAŞVURUSUNDA TALEP EDİLEN BELGELER

Vize başvurusu yapmadan önce İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen belgeler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu belgeleri istenilen şartlarda, özenle hazırlamalısınız. Neden vize talebiniz olduğunu, İngiltere’ye hangi amaçla gitmek istediğinizi, gitmeniz için sizi kimin davet ettiğini, gittiğinizde orada kaldığınız süre boyunca geçiminizi nasıl sağlayacağınızı açıklayıcı bir şekilde belgelendirmelisiniz. Bu belgeler arasından bazıları sizden İngilizce olarak istenmektedir. Bu nedenle hazırladığınız bazı belgelerin tercümelerini yaptırıp dosyaya o şekilde eklemelisiniz. Ve tüm vize başvurularının olmazsa olmazı bazı biyometrik bilgiler istenmektedir, bunları hazırlamalısınız.

Başvuru sürecinde sizden istenilen biyometrik bilgiler parmak izi ve fotoğraftan oluşmaktadır. Öncelikle size ait parmak izleri alınmaktadır. Ve farklı açılardan yapılan özel çekim biyometrik fotoğraflarınız istenmektedir. Bu belgiler bizzat kendinizin temin edebileceği, size özel belgelerdir. Bu nedenle başvurular vekâlet vb. aracılarla yapılamamaktadır.