GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-11-2019 14:55   Güncelleme : 28-11-2019 14:55

Süreli Çalışma Vizesi Anlaşması

İngiltere ile yapılan uluslararası bir anlaşma gereği, İngiltere Çalışma Vizesi ihtiyacı doğabilir.

Süreli Çalışma Vizesi Anlaşması

İngiltere ile yapılan uluslararası bir anlaşma gereği, ihtiyacı doğabilir. Devletlerarası genel hukuk anlaşmaları bağlamında, yapılan sözleşmeler uyarınca, bu ülke topraklarında devlet görevlisi olarak, belirli bir süre kalmak ihtiyacı oluşabilir. Bir devletin hükümet görevlisi, ülkede bir süre kalması icap edebilir.

Diplomatik Süreli Vize

Uluslararası yapılan anlaşmalar gereği, Birleşik Krallık topraklarında, diplomatik bir şekilde ev hizmetine ihtiyaç duyulması gibi hallerde alınan bir vize türüdür. Ayrıca, özel bir ev hizmeti ihtiyacı oluşması halinde, bir sene boyunca o hizmeti o evde görmek şartı ile de ev hizmeti vizesi almak mümkündür.

Yapılan anlaşma gereği, ev hizmetlileri vizesine başvurma ihtiyacı olan bir çalışan, İngiltere’de bir işveren ile gerekli bağlantıları kurabilir. Ev hizmeti bağlamında da çalışmasına müsaade edilir. Bu müsaadenin de içerisinde belli kıstaslar yer alır. Başvurucu, ev hizmetini, bir sene boyunca aynı evde vermek zorundadır. Bu şartlar altında ile İngiltere ziyaretine onay verilir.

Tier 2 Çalışma Vizesi

İngiltere ülkesinde belirli bir süre çalışanlara verilen vize türlerinin yanında, sürekli çalışma zaruretine de verilen vize türleri bulunmaktadır. Süresiz bir şekilde İngiltere içerisinde çalışmak isteyenlerin ilk yapmaları gereken işlem, vize başvuru formunu hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurmak olmalıdır. Formun doldurulması sonrası atılacak adım ise randevu almaktır. Çalışma vizeleri adları olarak; Tier 1, Tier 2 ve de Tier 5 kodlama isimler yer almaktadır.