GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-11-2019 15:11   Güncelleme : 28-11-2019 15:11

Tier 4 Başvurusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tier 4 başvuru formu, ödemeniz gereken tutarı hesaplar ve İngiltere Yerleşim Vizesi başvurunuzu tamamlamadan önce ödemenizi ister. Bunu yaptıktan sonra IHS referans numaranızı içeren bir e-posta alırsınız.

Tier 4 Başvurusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tier 4 başvuru formu, ödemeniz gereken tutarı hesaplar ve başvurunuzu tamamlamadan önce ödemenizi ister. Bunu yaptıktan sonra IHS referans numaranızı içeren bir e-posta alırsınız. Bu numara otomatik olarak Tier 4 başvuru formu kapak sayfanıza dahil edilecektir. Çok az sayıda insan, İngiliz Denizaşırı Bölgesi vatandaşları dahil göç sağlık ek ücretini ödemekten muaf tutuluyor.

Biyometrik

Başvuru sürecinin bir parçası olarak biyometrik fotoğrafınızı ve parmak izlerinizi vermelisiniz. Bu biyometrik işlemi olarak bilinir. Başvurunuzu çevrimiçi yaparken süper öncelikli servisi (eski birinci sınıf hizmet) ya da VIP hizmeti (eski süper hizmet) seçmediğiniz sürece biyometrik ücretinizi ödersiniz. Bu durumda biyometrik sağlamak için hizmetin fiyatına ek bir ücret talep edilmez.

Biyometrik kayıt ve seyahat belgenizin doğrulanması, bir UKVCAS servis merkezine ya da gelişmiş bir servis merkezine katıldığınızda gerçekleşecektir. VIP hizmetini tercih ederseniz, seçtiğiniz yerde biyometrik kayıt yapılacaktır.

Görüşme, Tıbbi Kontroller

Birleşik Krallık'ta Tier 4 başvurusu için herhangi bir tıbbi kontrol veya test yoktur. Başvuru sürecinin bir parçası olarak bir güvenilirlik görüşmesine katılmanız istenebilir. Görüşmeler normalde güvenli bir telekomünikasyon sistemi (Skype'a benzer) tarafından gerçekleştirilir, ancak bazıları İngiltere'deki Ev Ofisi merkezlerinde yüz yüze görüşmelerdir. Davet mektubu görüşmenizin nerede olduğunu açıklayacak ve evinize daha yakınsa farklı bir merkeze geçme fırsatı sunacaktır.

Bir kredibilite görüşmesi sırasında, bir Home Office personeli İngilizce dil şartlarını yerine getirip getirmediğinizi ve ayrıca 'gerçek bir öğrenci olup olmadığınızı' değerlendirecektir. Bu tür bir görüşmeye katılmanız istenirse (katılmamanız için geçerli bir nedeniniz yoksa) katılmalısınız, aksi takdirde başvurunuz reddedilir.