GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-11-2019 17:22   Güncelleme : 28-11-2019 17:22

Vize Başvuru İş Vizesi Başvurum Ne Zaman Açıklanır?

İngiltere İş Vizesi başvurusu yapan kişi evrakların eksiksiz bir şekilde teslim etmişse ve mülakat sürecinde de olumlu izlenimler bırakmışsa yaklaşık 15 gün içerisinde sonuçlar kişiye gelir.

Vize Başvuru İş Vizesi Başvurum Ne Zaman Açıklanır?

başvurusu yapan kişi evrakların eksiksiz bir şekilde teslim etmişse ve mülakat sürecinde de olumlu izlenimler bırakmışsa yaklaşık 15 gün içerisinde sonuçlar kişiye gelir. İngiltere iş vizesinde eğer acil bir durum söz konusuysa ek ödemeler yapılarak bu süreç uzatılır. 3 ile 5 gün arasında değişen bir sürede vize çıkma durumu da söz konusudur.

Herhangi bir aciliyet durumu olmadığında da vize işlemleri 15 gün yani iki haftayı kapsayacak süreç içerisinde sonuçlandırılır. Vize sonuçlanma süreci; internet başvuru, başvuru formu doldurma, e-mailinize gelen başvuru evraklarını eksiksiz tamamlama, İngiltere konsolosluğuna başvuruda bulunma ve vize kabul cevabını bekleme süreçlerinden oluşur.

Vize Seyahat ve Sağlık Sigortası

İngiltere'ye iş ziyaretinde bulunurken kişilere seyahat esnasında güvenliklerini koruyabilmeleri, koruma altına alabilmeleri açısından ve sağlık açısından da sigorta yapılmaktadır. Tüm bu hizmetler yine bize ücreti dışında her vize başvurusu yapan kişiden istenen belgeleri arasında konmalıdır.

İngiltere yapılacak olan işi gezilerinde sigorta yaptırmak zorunlu bir kuraldır. Bu sigortalar minimum yani en az bir hafta geçerli olacak şekilde ayarlanmaktadır. Eğer istenirse 1 yıla kadar da uzatılabilir. Seyahat süresi ne kadar uzarsa sigortanın yenilenmesi de o kadar yapılmalıdır. 7 gün boyunca yani 1 hafta boyunca İngiltere'ye ziyarette bulunacak olan kişi yaklaşık olarak bu sigorta için 8 £ ödemektedir