GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-12-2019 16:14   Güncelleme : 09-12-2019 16:14

Yönlü Bir Wi-Fi Aralığı Nasıl Geliştirilir?

Yönlü Wi-Fi, kablosuz erişim noktanızın sinyalini belirli bir yere yoğunlaştırarak daha iyi Wi-Fi performansı elde etmenize yardımcı olabilir.

Yönlü Bir Wi-Fi Aralığı Nasıl Geliştirilir?

Yönlü Wi-Fi, kablosuz erişim noktanızın sinyalini belirli bir yere yoğunlaştırarak daha iyi Wi-Fi performansı elde etmenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, yönlü bir uydunet anteninden gelen çıkış, girişim ve zayıf ağ tasarımı dâhil olmak üzere, diğer Wi-Fi formlarıyla aynı performansı sınırlayan faktörlere tabidir. Bu faktörlerin nasıl aşılacağını öğrenmek, uzun mesafelerde daha iyi performans gösteren ağlar kurmanıza olanak sağlayacaktır.

Yönlü Wi-Fi

Yönlü bir Wi-Fi ağı kurmak için kablosuz erişim noktanıza yönlü bir anten bağlamanız gerekir. Yönlü antenler, diğer antenin yaptığı gibi aynı Wi-Fi sinyallerini iletir, ancak çıkışlarını bir yönde yoğunlaştırırlar. Bu, uydunet internet ağınızın verimliliğini artırarak, sinyallerin gücünün hiçbirinin kablosuz yönlendirme istemcilerinize ters yönde iletilerek boşa gitmemesini sağlayarak düzenli çok yönlü antenler kullanıldığında ortaya çıkabilir.

Yükseltilmiş Anten

Yönlü Wi-Fi ağınızda ekstra menzil elde etmenin oldukça basit bir yolu, anteniniz için mevcut gücü artırmaktır. Anten güç değerleri desibel cinsinden ölçülür. Ancak, çoğu anten ayarlanmış bir güç değerine sahip olduğundan, bu gücü artırmak, erişim noktanıza bağlanmak için genellikle başka bir anten satın almanızı gerektirir.

Dual Band Kullanımı

İkili bant teknolojisi, kablosuz cihazların daha yaygın olan 2,4 GHz bant yerine 5 GHz frekans bandında yayın yapmasını sağlar. Bu, 5 GHz sinyalleri bu bandı kullanan daha az cihaz nedeniyle genellikle net olduğu için, çok sayıda kablosuz parazit bulunan alanlarda ağ aralığını genişletmenize yardımcı olabilir. Benzer bir frekanstaki sinyallerden daha az parazitlenme, yönlü Wi-FI sinyalinizin havadan geçerken bozulmayacağı ve uzun mesafelerde daha iyi hizmet vereceği anlamına gelir. Daha fazla bilgi almak için fiberkablonet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tekrarlayıcılar

Tekrarlayıcılar mevcut kablosuz sinyallerini alan ve tekrar yayınlayan cihazlardır. Tekrarlayıcıları erişim noktanızla alıcıların arasına yerleştirmek, ağın kenarlarında daha iyi alım elde etmenize yardımcı olabilir. WiFi aralığınızı nasıl genişletip maksimum düzeyde hızlı hizmet alabileceğinizi öğrenmek için sorularınızı adresine yönlendirebilirsiniz.