MADEF'in İstanbul’da düzenlediği Malatya Tanıtım günleri kapılarını açtı

Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) tarafından İstanbul’da düzenlenen Malatya Tanıtım günleri kapılarını açtı.

MADEF'in İstanbul’da düzenlediği Malatya Tanıtım günleri kapılarını açtı

10-14 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul Yeni Kapı fuar alanında gerçekleştirilecek olan Malatya Tanıtım Günleri dün itibariyle kapılarını ziyaretçilerine açtı. MADEF’in organizasyonu ile gerçekleştirilen etkinlikte toplam 120 stant yer alıyor.

Malatya’dan Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyeleri ve STK’ların da yer aldığı etkinlikte Malatya’nın tarihi ve turistik yerleri ile yemek kültürü tanıtılıyor. 5 gün açık kalacak olan tanıtım günlerinin resmi açılış programı ise bugün gerçekleştirilecek.

DURMUŞ: MALATYA RUHU YENİKAPI'DA YAŞATILACAK

14 Ekim Pazar günü akşamına kadar açık kalacak tanıtım günlerinde, Malatya’nın tarihi ve turistik yerleri ile yemek kültürü tanıtılıyor. Tanıtım günlerinin organizasyonunu yapan Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) Başkanı Yılmaz Durmuş, Malatya ruhunun Yenikapı'da 2. kez yaşatılacağını dile getirdi. İstanbul’da yaşayan tüm Malatyalıları tanıtım günlerine davet eden Durmuş, tanıtım günlerinde Malatya Valiliğinin, büyükşehir belediyesinin ve 13 ilçe belediyesinin yer alacağını da ifade etti.

Etkinlik alanına getirilecek yöresel ürünlerin denetimden geçirilerek getirileceğini kaydeden Durmuş, hemşeri derneklerinin misafirler için özel servis otobüsü tahsis edeceğini, dernek başkanlarının ilçelerinden otobüs tutarak hemşerilerini Yenikapı'ya taşıyacaklarını söyledi.
 

VUSLAT TV CANLI YAYINDA

5 gün devam edecek tanıtım günlerini Vuslat TV, yapacağı canlı yayınlar ile tüm dünyadaki Malatyalılara izlettirecek. İstanbul’daki tanıtım günlerine gidemeyen Malatyalılar memleket özlemini Vuslat TV yayınları ile giderecek.
 

Kaynak: Vuslat TV

Malatya Dernekler Federasyonu MADEF Malatya Tanıtım günleri
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Malatya’nın Gençleri Sizlerle Buluşmayı ve Sizin Desteğinizi Bekliyor!
Malatya’nın Gençleri Sizlerle Buluşmayı ve Sizin Desteğinizi Bekliyor!
Öğrencilere Cumhurbaşkanımızdan 2 bin 842 Lira
Öğrencilere Cumhurbaşkanımızdan 2 bin 842 Lira