MALATYA
Giriş Tarihi : 27-10-2018 01:00   Güncelleme : 27-10-2018 01:00

“MASKİ'den Toplam 4,5 Milyon TL Maliyetli Çalışma”

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Doğanşehir İlçesi Kurucuova Mahallesi’nde 4,5 milyon TL değerindeki 25 kilometrelik içmesuyu ve 24 kilometrelik kanalizasyon altyapısı yapım çalışmaları devam ediyor.

“MASKİ'den Toplam 4,5 Milyon TL Maliyetli Çalışma”

Söz konusu 49 kilometrelik çalışmada şuana kadar 16 kilometrelik içmesuyu, 8 kilometrelik de kanalizasyon altyapısı tamamlandı.

Kurucuova Mahallesi’ne yapılan kanalizasyon ve içmesuyu çalışmalarıyla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, “Kurucuova’da altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Toplamda 4,5 milyon TL maliyetli bir çalışmamız söz konusu. 25 kilometre içmesuyu hattı, 24 kilometre de kanalizasyon hattı inşa ediyoruz. Bu çalışma 49 kilometrelik bir mesafeye tekabül ediyor. Bunun şuana kadar 16 kilometresi içmesuyu, 8 kilometresi de kanalizasyon olmak üzere 24 kilometrelik bölümünü yaptık. Biz Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat’ın da dediği gibi ‘memleket emektir’ diyoruz, ‘birlikte yürüyeceğiz’ diyoruz. Bu çalışmayla Kurucuova halkı daha sağlıklı ve daha sağlam bir altyapıya kavuşacak. Çalışmaları yürüten ekip arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyor, Kurucuova halkına ise şimdiden çalışmalar esnasında gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bülten