ETÜ'de Uluslararası Gençlik Merkezi kuruluyor


ETÜ'de Uluslararası Gençlik Merkezi kuruluyor
Bu içerik 193 kez okundu.

ERZURUM(AA) - Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) ile Sivil Toplum Destekleme Derneği arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde Uluslararası Gençlik Merkezi kurulma çalışmasına başlandı.

ETÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, imzalanan iş birliği protokolü kapsamında üniversitede Uluslararası Gençlik Merkezi kurulum çalışması yapıldı.

ETÜ'lü öğrencilerin uluslararası faaliyetlere aktif katılımlarının arttırılması amacıyla kurulacak merkez aracılığıyla aynı zamanda gençlerin yurt dışı hareketlilik çalışmaları ve gönüllülük faaliyetlerine de dahil edilmesi hedefleniyor.

Kurulacak merkezde kapasite geliştirme eğitimleri, sosyal girişimcilik eğitim ve uygulama çalışmaları, yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası proje çalışmaları düzenlenecek.

Öte yandan imzalanan protokol kapsamında bir süre önce ETÜ'de "Gençlik çalışmaları ve Avrupa Fırsatları" konferansına katılan öğrenciler arasında, kısa dönem gönüllülük faaliyeti için Avrupa’ya gönderileceklerin belirlenmesi için çekilen online kura sonucunda Rümeysa Demirci (asıl) ile Mehmet Nur Şeker (yedek) isminin çıktığı kaydedildi.


Erzurum ETÜ Uluslararası Gençlik Merkezi kuruluyor
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Malatya halkı geceyi sokakta geçiriyor
Malatya halkı geceyi sokakta geçiriyor
Malatya'nın Pütürge ilçesi Kaymakamı Recep Aydın:
Malatya'nın Pütürge ilçesi Kaymakamı Recep Aydın: "Pütürge ilçe merkezinde 2 bina yıkıldı, can kaybı yok, 3-4 yaralı var."