6500 Ambulans Şoförü, ATT ve Paramedik alımı ne zaman?

Sağlık Bakanlığı bünyesine ambulans şoförü, paramedik, att, sekreter ve memur kadrolarında 6500 personel alımı gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı memur alımının tüm detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz...

6500 Ambulans Şoförü, ATT ve Paramedik alımı ne zaman?

Uzunca sürelerdir Sağlık Bakanlığı bünyesine alım bekleyen adaylar, sosyal medya platformlarında paylaşımlarda bulunuyorlar. Paylaşımlarında doktor, hemşire kadrolarının yanındaki kadrolara da alımlar yapılması gerektiğini ve bu alımlarda sayının yükseltilmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

Sağlık Bakanlığı bünyesine bu alımları bekleyen vatandaşlara yönelik müjdeli haber geldi. Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamada, 2018 yılı bitmeden 6500 personel alımının yapılacağı ifade edildi.

Bu alımlarda Ambulans Şoförü, Paramedik ATT, Sekreter, memurluk kadrolarına yönelik ilanlar yayımlanacak ve 2018 yılı bitmeden bu ilanlarla karşılaşacağız. Bu bağlamda çok yakın zamanda Sağlık Bakanlığı 6500 memur alım ilanını sizlere duyuracağız.

2018 YILINDA 6500 ALIM, 2019 YILINDA 25 BİN MEMUR ALIMI

2018 yılı için müjdeli haberi aktaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2019 yılı için de flaş bir açıklamaya imza atarak, toplamda alınacak memur sayısını kamuoyuna duyurdu. Açıklamasında 2018 yılında 6 bin 500, 2019 yılında ise 25 bin memur alımının gerçekleştirileceğine değindi. Açıklamasında memur alımı için müjdeleri sıralayan Bakan Koca, sağlık personeli sayısındaki artışa da dikkat çekti.

Açıklamasında 2019 yılında açılması planlanan şehir hastaneleriyle alakalı personel ihtiyacına değinen Sağlık Bakanı Koca " Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. " ifadelerini kullandı.

aramedik ATT Paramedik ATT Ambulans Şoförü Sağlık Bakanlığı ne zaman ilana çıkacak İşte Sağlığa Alınacak 6.500 Kadronun Branş Dağılımı
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Moderatör Tüm Soruları Vermiş
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Moderatör Tüm Soruları Vermiş
Malatya'da Bin 730 Kök Kenevir Yakalandı
Malatya'da Bin 730 Kök Kenevir Yakalandı