“Türkiye Bu Tümseği Aşacak”

TOBB Başkanı ve 2 kamu bankası genel müdürünün de katıldığı “Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı” Malatya’da yapıldı.

“Türkiye Bu Tümseği Aşacak”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Son 25 yılda buna benzer sıkıntıların hepsini sıkıntısızca atlattık. Biz diyoruz ki Türk özel sektör olarak; Türkiye bu tümseği aşacak, yolumuza devam edeceğiz. Daha hızlı gideceğiz. Türkiye’nin temelleri sağlam, hepimiz Türkiye için varız” dedi.

Malatya’da, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın ve Halkbankası Genel Müdürü Osman Arslan’ın katılımıyla ‘Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Türkiye Bankalar Birliği ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından organize edilen, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı ile Malatya Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı öncesi TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile TBB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın gazetecilere açıklamada bulundu.

TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Fahri hemşerisi olduğum Malatya’da Türkiye’nin en büyük iki kamu bankasının genel müdürleriyle beraber reel sektörümüzle bir araya geliyoruz. Bizlere bu imkanı veren Türkiye Bankalar Birliği Başkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Genel Müdürümüz Hüseyin Aydın’a, Halkbankası Genel Müdürümüz Osman Arslan’a teşekkür ediyoruz. Bu toplantı için gerek Malatya Ticaret ve Sanayi Odamız gerekse de Malatya Ticaret Borsamız ev sahipliği yapmaktadırlar” dedi.

Hisarcıklıoğlu, Malatya’da bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İki kamu bankamızla birlikte reel sektör olarak bir araya geleceğiz. Sıkıntılarımız, dertlerimiz ne üyelerimizle bunları konuşacağız. Özellikle Malatya’nın yanı sıra Erzincan, Tunceli, Elazığ, Adıyaman, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Şanlıurfa, Muş ve Bingöl’den iş insanlarımızda buradalar. Son 25 yılda buna benzer sıkıntıların hepsini sıkıntısızca atlattık. Biz diyoruz ki Türk özel sektör olarak; Türkiye bu tümseği aşacak, yolumuza devam edeceğiz. Daha hızlı gideceğiz. Türkiye’nin temelleri sağlam, hepimiz Türkiye için varız.”

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın ise “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin çok değerli başkanıyla birlikte Türkiye’yi baştan aşağı dolaştık. Çok güzel şeyler oldu ama Malatya’ya özel bir ayrıcalık yaptık. Bir kez daha geldik. Aslında yakın bir tarihte birlikte olmuştuk. Bugün ki toplantının hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Türkiye’nin iki önemli bankasını temsilen üreticimizin, üretenin, imalatçının ve ihracatçının yanında olacağız. Bire bir görüşmelerde yapacağız” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından toplantıya geçildi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıya Malatya Valisi Aydın Baruş, Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, oda ve borsa başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle, çok sayıda iş insanı katıldı.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

TOBB Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Malatya’da Havuzda Bir Genç Hayatını Kaybetti
Malatya’da Havuzda Bir Genç Hayatını Kaybetti
Erbil'de Türk konsolosluklarının da içinde olduğu restoranda patlama meydan geldi.
Erbil'de Türk konsolosluklarının da içinde olduğu restoranda patlama meydan geldi.