Milli Savunma Bakanlığı 165 Sivil Memur Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvurusu 15 Şubat 2019 tarihinde sona eren Milli Savunma Bakanlığı memur alımı ilanına başvuru yapan adaylar artık başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar.

Milli Savunma Bakanlığı 165 Sivil Memur Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Savunma Bakanlığı 2018 yılının son günlerde bir duyuru yayımlamıştı. Yayımlanan duyuruya göre farklı alanlarda toplamda 165 kişilik boş kadro ile Sivil memur alımı yapacağını belirtmişti. Adaylar başvurularına 28 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlanmış olup 15 Şubat 2019 tarihinde sona erdi. Binlerce kişi ilgili ilana başvuru yaptılar ve artık başvuru sonuçlarının açıklanmasını beklemekteler.

Milli Savunma Bakanlığına başvuru yapmış olan adaylar, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli seçme sınavından Lise, Ön Lisans ve Lisans kapsamında puan ile, Askerlik ile ilgisi bulunmamak, Sözleşmeli Subay, Sözleşmeli Astsubay, uzman Erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak gibi niteliklerde başvuru yaptılar.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Başvuru yapmış olan adaylar KPSS puan sıralaması esas alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralanarak sınav çağrısı yapılacaktır. Adayların başvuru sırasında vermiş oldukları evraklar kanun, yönetmelik ve yönerge esaslarına uygun olarak edilecektir. Yapılacak sıralamada kadro sayısının 20 katı kadar aday Uygulamalı sınava çağırılacaktır. Uygulamalı sınavda geçerli not 100 üzerinden 70 tir. Sonrasında ise Mülakat sınavı yapılacak. Diğer aşamalar ise, Değerlendirme,Sağlık Muayene işlemleri ve aday bilgilendirmesi yapılacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan faliyet tablosuna göre sonuçların ne zaman açıklanacağı belirtildi. Buna göre Başvuru ve sınavlar için çağrılacak adayların genel ağ (İnternet) üzerinden yayımlanması 18 Mart 2019 tarihinden sonra yapılacak. Aşağıda paylaşacağımız faliyet takvimini inceleyebilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı 165 Sivil Memur Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Malatya’da Havuzda Bir Genç Hayatını Kaybetti
Malatya’da Havuzda Bir Genç Hayatını Kaybetti
Erbil'de Türk konsolosluklarının da içinde olduğu restoranda patlama meydan geldi.
Erbil'de Türk konsolosluklarının da içinde olduğu restoranda patlama meydan geldi.