SPOR
Giriş Tarihi : 02-03-2020 13:05   Güncelleme : 02-03-2020 13:05

2020 Malatya'ya Yaramadı!

2020 Malatya'ya Yaramadı!

                                          2020 Malatya'ya Yaramadı!

Yeni Malatyaspor'da devre arasıyla beraber sular durulmuyor. Ligte Beşiktaş maçından itibaren başlayan süreçte Malatya çok ağır yaralar aldı almayada devam ediyor.


Adil Başkan'nın tutumlu davranışı devre arasından sonra takımın ve şehrin moralini aşağıya doğru çekmeye başladı.Finansal açıdan yaşanılan bahar dönemi sahaya yansıyan futbolla uyuşmamaya başladı.Devre arasında iyi puanla iyi formla giren takıma pek fazla takviye yapmak istemeyen Başkan Adil Gevrek transferin son gününde Guilherme çelmesi çakan Trabzonsporla beraber beklenmedik bir kadroyla ortada kaldı.
Ligin başlarında form tutmakta zorlansakta ligin 5nci haftasından sonra golu bulan ve güzel kapanan bir takım olmuştuk.İleri uçta kaybettiğimiz gücün yerini dolduramazken yeni gelen oyuncularda Malatya sporun oyun anlayaşına hakim olamadılar.


Jahovic-Guilherme-Bifouma-Fofana ligin ilk yarısında her maç iç saha ve deplasman fark etmeksizin golu buluyorlardı.Devre arasından sonra da Gökhan Töre'nin form tutmasıyla ve kadroya yeni gelecek takviyelerle hepten güçlenip Uefa Avrupa Ligi hayali kurarken bugün takım kümede kalır mı,galibiyet alabilir mi soruları gündeme gelmeye başladı.


Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'a gidişi ve yerine Kemal Özdeş'in gelmeside tam bir krizi idare et seneye yaparız durumudur.Adil Gevrek'in yaptığı açıklamalarda Ünal Karaman'ın Trabzonspor'dan ayrılışından sonra başka takım istemediği bir süre dinlenip yeni sezonda takım alacağı konuşulmuştu.Bugün görüyoruz ki Ünal Karaman,Çaykur Rizesporla anlaşmış durumda.Yine anlıyoruz ki Adil Başkan amaç olarak ilk 6yı görmek değil kümede kalıp tasarruf etmek istedi.Taraftardan ve şehirden gelen mutsuzluk haberlerinin arkasından bir kurban gerekiyordu onu da Kemal hocaya kesti.


Adil Başkan tahmin ettiğimiz üzere iki hafta sonraki Trabzonspor iç saha maçını hedef maç olarak görüp 10 gün içerisinde takımı tekrardan moral olarak düzenlemeye çalışacak.
Bu süreçte oyuncuların form durumu Malatya'yı ya düşme potasının içine atacak ya da tekrardan ilk 6'ya yakın noktaya getirmiş olucak.