izmir escort

Gürcistan’dan Araba Almak Mümkün mü ?

Gürcistan’dan Araba Almak Mümkün mü ? Bu sorunun cevabını pek çok kişi merak ediyor. İşte detaylar haberimizde..

Gürcistan’dan Araba Almak Mümkün mü ?
Bu içerik 864 kez okundu.
Advert

Gürcistan’dan Araba Almak
Zaman geçtikçe araba fiyatları Türkiye’de oldukça büyük bir artışa geçmektedir. KDV,ÖTV ve diğer vergiler de dahil olmak üzere toplamda %171’e çıktığı da görülmüştür. Bu durum da 50 bin liralık bir aracı 100 bin ve üzeri bir fiyata çıkarmıştır ve Türkiye’de 50 bin liralık aracın satışı 100 bin ve üzeri fiyattan gerçekleştirilmiştir.
Ülkeler arasında en yüksek toplam vergi oranına sahip olan ülke Türkiye olmuştur. Durum böyle olunca da çoğu kişi Gürcistan’dan araba alımı yapmak istemiştir. Türkiye’de 100 bin lira olan aynı aracın fiyatı Gürcistan’da ise 50 bin lira ve daha aşağısı olmaktadır. 


Gürcistan’dan aldığınız aracı Türkiye üzerinde 2 yıl kullanma hakkına sahip olacaksınız. Türkiye’de 2 yıl kullandıktan sonra tekrar Gürcistan’a dönüp 2 yıl daha kalmanız gerekir. Eğer Gürcistan’da 2 yıl kalamayacak iseniz 2 araba almanız da sizin için yararlı olacaktır. 1 aracı Gürcistan’da diğer arabayı Türkiye’de bırakmanız yeterli olacaktır. Türkiye’de 2 yıl boyunca aynı arabayı kullanırken diğer araç da 2 yıl Gürcistan’da kalacaktır. 2 yıl süresi dolduktan sonra Türkiye’de kullandığınız aracı Gürcistan’da olan araç ile değiştirmeniz yeterli olacaktır.
Yukarıda belirtilen yöntemler dışında bir de satış yöntemi vardır. Türkiye’de 2 yıl kullandığınız aracı Gürcistan’da satışa çıkarıp yerine yeni bir araç da alabilirsiniz.
Gürcistan Araba Alımı
Türkiye’de araba fiyatları son zamanlarda büyük bir artışa geçmiştir. Sadece sıfır model arabalar değil 2. El arabalar da oldukça pahalı bir hal almıştır. Bu yüzden çoğu kişi istediği model arabayı almakta zorluk çekmektedir. İstediği arabayı almak için başka yollara başvurmaktadır. Kredi çekerek borca girmektedir ya da istediği araba yerine başka model araba almaktadır. Bir diğer yöntem ise Gürcistan’dan araba almak olmuştur.
Son zamanlarda çoğu kişinin kafasında Gürcistan’dan araba almak istiyorum düşüncesi oluşmaktadır. Türkiye’de satılan araba fiyatları Gürcistan’da yarı fiyata satılmaktadır. Türkiye’de 100 bin lira olan araba Gürcistan’da 50 bin ya da daha ucuz olmaktadır. Ancak çoğu kişi Gürcistan’dan alınan arabayı Türkiye’de nasıl kullanacağı sorusuna takılmaktadır.
Gürcistan’dan Alınan Arabayı Kullanmak
Gürcistan’dan alınan araba herkesin düşüncesi olmuştur. Ancak çoğu kişi Türkiye’de ne kadar süre bu aracı kullanması gerektiğini bilmemektedir ve böyle olunca da mağdur olmaktadır.
Gürcistan’dan alınan arabayı Türkiye’de kullanma süresi 6 aydan 2 yıla çıkarılmıştır. Kısacası Gürcistan’dan aldığınız ve vekaleti size ait olan arabayı rahatlık ile 2 yıl Türkiye’de kullanma hakkına sahip olursunuz.

gürcistan araba gürcistan araba fiyatları batum araba gürcistan araba almak
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"Benim işim gol atmak"
Üniversiteli öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na destek
Üniversiteli öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na destek