GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-04-2020 23:02   Güncelleme : 02-04-2020 23:02

Ağ ( Network ) Sistemleri ve Memory

Ağ ( Network ) Sistemleri ve Memory

Ağ ( Network ) Sistemleri ve Memory

 

Bilgisayarlar modüler olarak geliştirilmiş olan cihazlardır. İçerisinde birden fazla parçanın yer alması ve bu parçaların farklı görevlere sahip olması sistemin aksaksız bir şekilde çalışmasını zorunlu kılar. Bilgisayar donanımı içerisinde yer alan bir arıza tüm parçalarında aynı anda çalışmamasına neden olacaktır. Bu da bilgisayardan elde edilmek istenilen performansın düşmesini sağlar. Bilgisayar içerisindeki her bir parçadan bahsederken donanım olarak tanımlarız. Farklı elektronik kartların kasa içerisinde olması ve bunların tamamının farklı markalara ait olması bilgisayarın performansını etkileyecektir. , işlemci ve diğer kartlar anakart üzerine yerleştirilir.

Anakart üzerinde farklı yuvalar vardır. Bu yuvalar çevre kartların bağlanması ve bu sayede haberleşmenin gerçekleşmesi için eklenmiştir. Bu yuvalar içerisinde en eskisi ISA slot yuvalarıdır ve bu yuvalar en fazla kullanılandır. ISA slotlarına modem ses kartı, TV kartı, Ethernet kartı ve ekran kartı takılabilir. Şu an anakart üzerinde yer almayan VESA slot yuvaları ise 32 bit destekler. Bilgisayarlardaki sistem bu şekilde düzenlenirken bir de ağ sistemleri söz konusudur. Bu sistemler sayesinde veri alışverişleri ve iletişim çok daha hızlı hale getirilmiştir.

Ağ ( Network ) Sistemleri Nedir?

Network kelimesini çok fazla duyuyoruz ancak ne demektir? Çok fazla bilinmediği de açık. İsterseniz bu sistemi kısaca tanıyalım. Network, birbirine kablolar vasıtasıyla bağlanmış olan server, yazıcı, modem ve diğer bilgisayarların haberleşme için en verimli olacak şekilde kullanılmasıdır. bireysel olarak kullanım için uygun değildir. Ortak çalışma alanlarında insanların daha kolay seçim yapmalarına imkan sağlar. Ağ sistemleri iki bilgisayarın birbirine bağlanmasını destekleyebileceği gibi daha fazla bilgisayar ve cihazlarında bağlanmasına imkan tanır. 

Neden Network Kullanmalısınız?

Bu sistem sayesinde hem zaman kazanmış, hem de ekonomik bir tercih yapmış olursunuz. Bir işletmenin başarını sağlayacak ve katkı verecek olan yalnızca ofis içerisindeki hızı ve çalışanların performansı değildir. İhtiyacınız olması durumunda tüm dünyayı yakından takip edebilmek ve iletişim halinde olmayı sağlar. Ağ sistemleri sayesinde tüm personel tek bir cihazı kendi bilgisayarından kullanabilir. 

Network, memory ya da benzer ürün seçeneklerini incelemek ve sipariş vermek için  mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.