izmir escort

Kredi Türleri – Hangi Krediyi Çekmeliyim

Kredi Türleri – Hangi Krediyi Çekmeliyim
Bu içerik 215 kez okundu.
Advert

Kredi Türleri – Hangi Krediyi Çekmeliyim

Ülkemizdeki bankalar farklı isimlerle de ihtiyaç kredisi sunabilmektedir. Düğün kredisi, bayram kredisi, tatil kredisi gibi dönemsel paketler bu farklılaştırmaların en popüler ürünleridir. “Ürün segmentasyonu” adı verilen bu uygulamaları yakından takip etmenizi öneriyoruz. Zira bu paketlerde belirli mağazalarda indirim, ekstra bonus-puan, ekstra mil biriktirme gibi o kredinin sunulduğu ihtiyaca göre katma değeri olan özellikler bulunabilmektedir. Bu da aylık veya yıllık toplam maliyeti daha yüksek olan bir kredinin de sizin için en uygun ihtiyaç kredisi olabilmesini sağlayabilir. Bankalar için kredi verirken dikkat edilmesi gereken tek unsur, müşterinin “kredibilite” seviyesidir. Bu da aylık gelirin seviyesi ve düzenliliği, daha önce kullanılan kredilerin düzenli ödenmiş olması, meslek grubu gibi kriterlere bağlı olarak belirlenir. Ülkemizdeki her bir bireyin kredibilite düzeyini ölçmek ve raporlandırmak için kurulmuş olan KKB (Kredi Kayıt Bürosu) başvuru yaptığınız bankaya hakkınızdaki bu bilgileri gönderecektir. KKB’den kendi kredi raporunuzu almanız da mümkündür.

Kredi Kayıt Bürosu’nun sunduğu verilere ek olarak, bankaların kendi değerlendirme kıstasları da bulunmaktadır. Bu sayede bankalar düzenli müşterilerine özel avantajlı kampanyalar sunabilmektedir. Örneğin yıllardır maaş aldığınız banka aynı ise, sizin için en uygun ihtiyaç kredisi koşulları büyük ihtimalle bu banka tarafından sunulacaktır. Ancak burada birçok tüketicinin yaptığı hataya düşerek alternatifleri değerlendirmeden tercih yapmanız yanlıştır. Mutlaka güncel faiz ve aylık maliyet oranlarını incelemeli ve kredinizi sıkı bir araştırma sonucu kullanmalısınız.

Farklı Tür Kredi Almayı Düşünebilirsiniz

Örneğin elinizde ikinci el piyasasındaki satış bedeli 20.000 TL olan bir araç var ve siz de bunu satıp üzerine 10.000 TL ekleyerek başka bir araç almak istiyorsunuz. Birçok tüketici böyle bir durumda en yakın bankaya giderek 10.000 TL’lik otomobil kredisi kullanır. Daha bilinçli tüketiciler ise kullanacakları 10.000 TL’lik otomobil kredisini ince eleyip sık dokuyarak seçerler. Ancak finans yalnızca matematiksel verilere dayanan bir bilim dalıdır. Yani sizin 10.000 TL’lik ihtiyacınız için ne tür bir kredi aldığınızın pratikte hiçbir önemi yoktur. Aynı durumda bulunan “akıllı” tüketiciler, 10.000 TL’lik tüm kredi paketlerini inceleyerek kendilerine en düşük maliyeti sağlayanı seçeceklerdir. En uygun ihtiyaç kredisi hakkında püf noktaları sizler için derledik, bu makalede anlattığımız detaylara dikkat edildiğinde en uygun ihtiyaç kredisi ararken zorluk çekmeyecek ve en hesaplı krediye kavuşmuş olacaksınız.

kredi türleri kredi finans
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"Benim işim gol atmak"
Üniversiteli öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na destek
Üniversiteli öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na destek