izmir escort

Esnaf Kredisi Nasıl Alınır? İstenilen Belgeler Nelerdir?

Esnaf Kredisi Nasıl Alınır? İstenilen Belgeler Nelerdir?
Bu içerik 292 kez okundu.
Advert

Esnaf Kredisi Nasıl Alınır? İstenilen Belgeler Nelerdir?

Esnaf kredisi adından da anlaşılacağı gibi esnaf ve sanatkârlara mesleki harcamalarından dolayı doğan ihtiyaçlar sebebi ile kefalet kooperatifleri aracılığıyla verilen bir nevi ihtiyaç karşılama kredisidir. Genellikle yeni bir iş kurmak veya var olan işini genişletmek çabasında olan insanlar, bu krediyi tercih etmektedirler. Burada önemli olan konu kredi talep ettiğiniz bankaların kriterleridir. Bankaların kriterlerine uygun bir esnaf iseniz esnaf kredisi almanız daha kolay olacaktır ancak istenilen şartlara uygunluk gösteremiyorsanız bu iş sizin için daha uzun sürebilir. Krediyi alma amacınız işyerinizi veya KOBİ’nizi büyütmektir ve banka için önemli olan nokta da işyeri veya KOBİ’nizin ticari geçmişinin iyi durumda olmasıdır.

Esnaf Kredisi İçin Banka Uygulamaları

Diğer kredilerde olduğu gibi esnaf kredisi almak için bankaya başvurduğunuzda, banka doğal olarak kredi vereceği kişinin ticari anlamda iyi bir konumda olmasına dikkat eder. Şöyle ki kredi talep edeceğiniz banka, ticari faaliyetlerinize ne şekilde devam ettiğinizi veya farklı bankalarla yaptığınız kredi ilişkilerinizde ödemelerinizi hangi düzen içerisinde yaptığınızı araştıracaktır. Eğer siz bugüne kadar ticaretle uğraşmadıysanız ya da herhangi bir işyeriniz yoksa amacınız yeni bir işyeri kurmak ise burada da bankaların tutumu farklı olacaktır. Bir girişimci olarak kendi işinizi kurmak için bankaya esnaf kredisi talebinde bulunduğunuzda ticari bir geçmişiniz olmadığı için banka bu kriterleri incelemeyecektir. Bu durumda banka için önemli olan sizin daha önce herhangi bir bankadan almış olduğunuz ihtiyaç kredisi, konut veya evlilik kredisi ya da kullandığınız herhangi bir kredi kartının ödemelerindeki performansınızdır.

Devlet destekli krediler

KOSGEB girişimleri kapsamında sizler de devletin vermiş olduğu desteklerden faizsiz olarak faydalanabilirsiniz. Girişiminiz ile KOSGEB’e başvurduğunuzda sizden kaç kişi çalıştıracağınıza, ne tür bir gelir elde edeceğinize ve nasıl bir katkı sağlayacağınıza dair bazı sorular sorulmaktadır. Şartları sağlamanız halinde de hemen faizsiz krediniz yatırılmaktadır.

esnaf kredisi nasıl alınır esnaf kredisi finans
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"Benim işim gol atmak"
Üniversiteli öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na destek
Üniversiteli öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na destek