Kredi Çekip Vadeli Hesaba Para Yatırmak Kazançlı Mı?

Kredi Çekip Vadeli Hesaba Para Yatırmak Kazançlı Mı?

Kredi Çekip Vadeli Hesaba Para Yatırmak Kazançlı Mı?

Vadeli mevduat parasını hiç kaybetme riskini almayacak yatırımcılar için çok uygun bir araçtır. Piyasadaki diğer yatırım araçlarını düşünecek olursak, bir tahvil ne kadar sadık getirili olarak görünse de aslında orada da paranızı kaybetme riskiniz var. Vadeli mevduatta bu şekilde bir risk yoktur, dolayısıyla hiçbir şekilde piyasa riski almak istemeyen vade sonunda belli bir paraya ihtiyaç duyan ve parasını düzenli olarak arttırmak biriktirmek isteyen yatırımcılar için en uygun üründür.

Burada tabi ki faiz mevduatın büyüklüğüne ve mevduatın vadesine göre değişiyor. Daha nispeten küçük tutarlı mevduatların oranları düşük olmakla beraber mevduatın tutarı büyüdükçe doğal olarak faizi de onunla birlikte artmakta. Ancak vade uzadıkça da faiz artıyor sonuçta bankaya belli bir vadede kaynak sağlamış olursunuz.

Aynı zamanda vadeli mevduat parasını enflasyona karşı korumak isteyen yatırımcılar içinde çok uygun bir araçtır. Genelde enflasyonun üzerinde net bir getiri sağlamak üzerine faizler devam eder, dolayısıyla düzenli olarak mevduatına getiri sağlayan yatırımcı enflasyonun üzerinde kazanarak parasını korumuş olur.

Kredi Çektim Kullanmıyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi çektikten sonra bazen yapmak istediklerinizi yapar artan parayla da ne yapacağınızı düşünmeye başlarsınız. Bu noktada bankaların sizlere sunmuş olduğu vadeli hesapları değerlendirebilirsiniz. Vadeli hesaplar 32 – 60 – 180 günlük seçeneklerle sunulur. Şu anda vadeli faiz oranları yıllık olarak %19 - %25 arasında değişkenlik göstermektedir.

Bazı bankalar ise aylık vadeli seçeneklerin yanı sıra günlük vadeli hesaplar da sunmaktadır. Bu sayede vade bozumu gibi riskler almamış olursunuz.

Enpara günlük vadeli hesap

QNB Finansbank Enpara günlük sunmuş olduğu vadeli hesap seçeneği ile her gün faiz kazanmanızı sağlar. Gece saatlerinde faizden kazanmış olduğunuz tutar birikim hesabınıza aktarılır.

kredi vadeli hesap finans
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Traktör ile pikap çarpıştı: 3 yaralı
Traktör ile pikap çarpıştı: 3 yaralı
Malatya'da yangın
Malatya'da yangın