Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Yaş ilerledikçe dudaklar zamanla incelir ve küçülür. Tüm bu sebeplerden dolayı dudak çekiciliğini kaybetmeye başlar. Dudak dolgusu dudağın yeniden şekillendirilmesi, hacmi arttırılması ve çevresindeki kırışıklıkları gidermek için dolgu maddelerinin ince uçlu özel iğnelerle enjekte edilmesi işlemidir. Dudaktaki estetik görünüme büyük katkı sağlayan dolgu ayrıca dudak kontürünün düzgünleşmesi ve ağız kenarlarının bir miktar kalkmasına da yardımcı olur.

Dudak Dolgusu İşlemi Ve Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgusu işlemi ortalama 15-30 dakika sürmektedir. Genellikle 10-15 gün sonra bir kontrol seansı yapılır ve görünüm değerlendirilir. Uygulama sonrası etki hemen görülmektedir. Kişinin cilt yapısına ve kullanılan dolgunun kalitesine göre ortalama dolgunun kalıcılığı 6-12 ay boyunca devam eder.

Dudak Dolgusunun Etkileri Nasıldır?

Uygulama sonrasında dudakların köşeleri belirginleşir, dudakların hacmi artar ve dudak kontürü sağlanır. Enjekte edilen hyalüronik asit, su tutma özelliği barındırdığından dolgu uygulaması sonrasında dudaklar daha pembe ve daha canlı görünür.

Dudak Dolgusu İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle işlem yapılacak olan yerin güvenilirliği ve doktorun tecrübesi bu konuda çok önemli. Beklentinizin ne olduğu ve ortaya çıkacak olan görüntünün nasıl olması gerektiği hakkında konuşulması gerekir. Daha sonra tercih edilen doktor ile görüşülerek istenilen dudak yapısına birlikte karar verilir. Karar verildikten sonra işlem öncesinde dudak bölgesine lokal anestezi kremi sürülür ve diş etinden lokal anestezi iğnesi vurularak hastanın işlem esnasında ağrı hissedilmemesi sağlanır. Anestezi etki ettikten sonra ince uçlu iğne yardımı ile dolgu maddesi enjekte edilir.

Dudak Dolgusu Yapmaması Gereken Kişiler Kimlerdir?

-Kan pıhtılaşması sorunu olanlar

-Alerjik bir yapıya sahip olanlar

-Gebelik ve emzirme döneminde olan kişiler

-Ağız bölgesinde uçuk çıkmış kişiler

-Sinir ve kas hastalığına sahip olanlar

Dudak Dolgusu İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İşlem sonrası ilk 24 saatlik dilimde;

-Uygulama yapılan bölge ovuşturulmamalıdır.

-En az 48 saat uygulama yapılmış olan bölgeye masaj yapılmamalıdır.

-En az 24 saat sonra makyaj işlemi yapılmalıdır.

- Aşırı sıcak ve soğuktan kaçınılmalı.

-Hamam sauna gibi yerlerden en az 1 hafta uzak durulmalı.

Dudak Dolgusu Dudak Dolgusu Nedir Sağlık
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Traktör ile pikap çarpıştı: 3 yaralı
Traktör ile pikap çarpıştı: 3 yaralı
Malatya'da yangın
Malatya'da yangın