Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Son zamanlarda kadınlar arasında en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Elmacık kemiği dolgusu yanakların yüz ile uyumlu, anti alerjik ve doğal görünümlü olan bir dolgu maddesi ile enjeksiyon aracılığıyla yüz hatlarının burun çizgisi ile birlikte daha uyumlu hale getirilmesi işlemidir. Çökmüş olan elmacık kemiklerinde ve yaş almayla beraber hacim kaybetmiş yanaklarda elmacık kemiği dolgusu hayat kurtarıcı bir yöntemdir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle hastanın ağrı çekmemesi için lokal anestezi uygulanır. Daha sonra belirlenen bölgeye ince uçlu iğnelerle hyaluronik asit içerikli dolgu enjekte edilir. İşlem yaklaşık olarak 15-20 dakika içerisinde son bulur fakat enjekte edilecek olan hastanın kendi yağları ise öncesinde kısa süreli liposuction işlemi olacağı için bu süre 1 saati bulabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu İşlemi Ağrılı Mıdır?

Elmacık kemiği dolgusu işlemi öncesi lokal anestezi uygulanacağından işlem ağrısız geçer. İşlem sonrasında ise herhangi bir ağrı, ödem ve alerjik durum beklenmediğinden günlük hayata hemen dönebilir. Makyaj yapmak için ise 1 günlük bekleme süresi tavsiye edilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Elmacık kemiği dolgusu kalıcı değildir. Kişinin cilt yapısına ve uygulanan dolgu maddesine göre kalıcılık süresi 9 ila 18 ay arasında değişmektedir. Bu süre bitiminde genellikle yanaklar tamamen eski haline dönmez. Her uygulamadan 1-1.5 sene sonra dolgu maddesinin %70 kaybolur, %30 ise vücutta saklanır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Faydaları Nelerdir?

Elmacık kemiğine uygulanan dolgu, bölgede lifting etkisi yaratarak toparlanma sağlar. Elmacık kemiği hatları belirginleştirilerek yüze daha genç ve sağlıklı bir görünüm katar. Doku kaybı nedeniyle oluşan boşluklar doldurularak hacim kazandırılır. Gözaltı morlukları ve çukurları azaltılarak burun şekli ortaya çıkarılır. Bununla birlikte alın ile çene çıkıklığı dengelenir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

-Dolgu sonrasında ağız ve yüz kasları çok fazla hareket ettirilmemeli

-Bol Bol sulu gıdalar tüketilmeli

-Ağır spor yapmaktan kaçınılmalı

-İşlem sonrası buz kompresi uygulanmalı

Elmacık Kemiği Dolgusu İşleminin Cerrahi İşleme Göre Avantajları Nelerdir?

-Dolgu işlemi ağrısızdır

-Uygulama daha düşük maliyetlidir

-Anında sonuç görülür

-Sosyal hayata geri dönüş hızlı olur

-İyileşme süresi hastanın daha kısadır

-Sonuçtan memnun kalınmaması durumunda dolgu maddesi eriyeceğinden geriye dönüş mümkündür.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir? Elmacık Kemiği Dolgusu Sağlık
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Traktör ile pikap çarpıştı: 3 yaralı
Traktör ile pikap çarpıştı: 3 yaralı
Malatya'da yangın
Malatya'da yangın