Göz Çevresi Kırışıklığı Nedir?

Göz Çevresi Kırışıklığı Nedir?

Göz Çevresi Kırışıklığı Nedir?

Göz çevresi kırışıklığı zamana bağlı olarak oluşan kırışıklıklardır. Yaptığımız mimikler, gözlerin açılıp kapanması ve ilerleyen yaş belirtisi olan kırışıklık isteğimiz dışında oluşur. Göz çevresindeki deri, gözün çevresindeki kaslar ile beraber hareket etmeye başlamasıyla kırışıklık meydana gelir.

Göz Çevresinde Kırışıklık Oluşum Nedenleri?

-Göz altındaki kolajen liflerin azalması

-Koruyucu krem kullanmamak ve kuru cilt yapısı

-Güneş gözlüğü kullanmamak ve uzun süre güneş altında kalmak

-Cilt bakımının yapılmaması

-Alkol ve sigara tüketimi

-Genetik sebepler göz çevresinde kırışıklık oluşmasında etkilidir.

Göz Altı Kırışıklık Tedavi Seçenekleri Nelerdir?

Tedavi seçenekleri; lazer ile tedavisi, altın iğne ile tedavi, karbon peeling tedavisi, fraksiyonel karbondioksit tedavi, PRP mezoterapi ile tedavi, somon DNA aşısı, gençlik aşısı ile tedavi ve mezolifting ile tedavi seçenekleri mevcuttur.

Göz Çevresi Kırışıklığı İçin Doğal Tarifler Nelerdir?

Havuçlu Göz Maskesi:

Havuç içerisinde bulunan A vitamini sayesinde ciltte yeni hücrelerin oluşumunu sağlar ve kırışıklık oluşumunu engeller. Antioksidan etkisi sayesinde cildin erken yaşlanmasına sebep olan oksidatif stres biçiminden uzak durmanızı sağlar. Havuç maskesi için 2 adet orta boy havuç dış kısımları soyulur katı meyve sıkacağında sıkılır. Elde edilen havuç suyuna bir çay kaşığı kadar badem yağı eklenir ve 2 saat buzdolabında bekletilir. Temiz olan göz çevresine eller yardımı ile hafif bastırılarak 30 dakika kadar bekletilir. Daha sonra soğuk su ile yıkanır. 2 günde bir uygulamanız yeterli olacaktır.

Muzlu Göz Maskesi

İçerisinde A ve C vitamini barındıran muz yaşlanmaya karşı koyma etkisine sahiptir. Muzlu göz maskesi için 1 adet büyük boy muzu püre haline getirin ve üzerine 2-3 çay kaşığı gül suyu dökün. İyice karıştırdıktan sonra elleriniz ile göz çevresine uygulayın ve yarım saat kadar bekleyin. Daha sonra soğuk su ile yıkayın.

Lahana Maskesi

Kırışıklık önlemede etkili bir yapıya sahip olan lahana maskesi için ota büyüklükte 3 tane lahana yaprağını iyice yıkayın ve meyve sıkacağında suyunu çıkarın. Hazırladığınız lahana suyunun içerisine bir yemek kaşığı kadar bal ilave edin ve karıştırmaya devam edin. Elde ettiğiniz bu maskeyi göz çevrenize sürün ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra soğuk su ile yıkayın. Haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

Göz Çevresi Kırışıklığı Geciktirmek İçin Öneriler Nelerdir?

-Yüksek faktör içeren güneş kremi kullanmak

-Bol bol su tüketmek

-Kısık gözlerle televizyona uzun süre bakmamak

-Uyku düzenine dikkat etmek

-Cildi nemlendirmek önemlidir.

Göz Çevresi Kırışıklığı Nedir? Göz Çevresi Kırışıklığı Sağlık
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Traktör ile pikap çarpıştı: 3 yaralı
Traktör ile pikap çarpıştı: 3 yaralı
Malatya'da yangın
Malatya'da yangın