Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer sistemi kullanılarak epilasyon işleminin yapılmasıdır. İstenmeyen tüylerden ömür boyu kurtulmayı sağlar. Soğuk hava başlıkları sayesinde kişinin ağrı eşiğini düşürerek konforlu bir hizmet sunar.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer sistem farklılıklarına sahiptir. Öncelikle işlem yapılacak olan lazer cihazı belirlenir. Daha sonra lazer ışınları, kıl köküne odaklanır ve şiddetli ısı enerjisi ile her noktadan sıkıştırarak kılların yok olmasını sağlar. Bu sayede küsen kıllar bir daha cilt yüzeyine çıkmazlar.

Lazer Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Lazer işlemi istenmeyen tüylerin olduğu her bölgede uygulanır.

Lazer İşlemi Acı Hissi Yaratır Mı?

Yeni lazerlerin çoğundan soğuk hava üfleyen ve rahatlatıcı etki yaratan sistemler mevcuttur. Bu yüzden acı hissi azdır.

Lazer İşlemi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekeneler Nelerdir?

Lazer epilasyon yapılabilmesi için öncelikle kılların baş vermiş olması yeterlidir. Bir sonraki seans süresine kadar kılların uzaması durumunda kesim yapan bir alet ile uçlarından kesilmelidir. Lazer epilasyon tedavi sürecinde kıllar kesinlikle ağda ile alınmamalıdır. Yani kıl köklerine asla dokunulmamalıdır.

Lazer Epilasyon Sistem Farklılıkları

Alexandrite Lazer: Bu lazer ilk çıkan lazer sistemidir. Dalga boyu 755 mm olduğu için koyu renk kıl köklerinde daha etkili sonuç verir. Özellikle beyaz tenli olan ve siyah kıl köklerine sahip kişilerde çok daha başarılı bir etkiye sahiptir.

Diyot (Diode) Lazer: Bu lazer sistemi zayıf tüyler üzerinde etkilidir. Dalga boyu 810 mm olan bu lazer sistemi açık tenli ve zayıf tüy yapısına sahip kişilerde etkilidir. Özellikle ellerin üzeri, dekolte ve yüz bölgesinde etkilidir.

Nd:YAG Lazer: Dalga boyu 1064 mm olan bu lazer tüm kıl köklerinde başarılıdır. Bronzlaşmamış her türlü cilt tipi ve kıl kökleri üzerinde başarılı bir etkiye sahiptir.

Lazer Epilasyon Seans Süresi Ne Kadardır?

Kişiye göre seans süresi değişiklik gösterir. Bu seans süresinin uzaması ya da kısalması kıl köklerinin yoğunluğu ve yapılacak olan alan sayısına göre değişiklik gösterir.

Lazer Epilasyon Uygulaması Sonrası Uyarılar

-Güneş koruyucu krem sürülmeli

-Üzerine makyaj yapılmamalı

-İşlem yapılmış olan bölge tahriş edilmemeli

-Uygulama yapılmış olan alan yıkanmamalı

 

Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon Sağlık
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Traktör ile pikap çarpıştı: 3 yaralı
Traktör ile pikap çarpıştı: 3 yaralı
Malatya'da yangın
Malatya'da yangın