Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır
Bu içerik 232 kez okundu.

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Evlilik kredisi çekebilmek için tüm koşulları sağlıyorsanız, bankalar kredi talebinizden 2-3 gün içerisinde size dönüş yapıp bazı belgeler talep etmektedirler. Nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgeniz ve geçtiğimiz 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz ya da internet gibi resmi bir fatura talep ediyor bankalar. Faturaların da adınıza kayıtlı olması gerekiyor. Ayrıca evlilik kredisi belgeleri için kiraya verdiğiniz bir eviniz varsa, bankalara tapu ve kira kontratı da götürebiliyorsunuz.

Gelirinizi tescillemek için ise son 2 aya ait maaş bordrosu ya da antetli bir kâğıda yazılı olan ve şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, yetki belgesine de ihtiyacınız olabiliyor. Evlilik kredisi faiz oranları bakımından diğer kredi türleri ile büyük ölçüde benzerlik göstermektedir. Bazı bankalar 36 aya varan vadelerle kredi imkânı sunabiliyorken bazı bankalar bu vade oranını daha da yüksek tutabiliyorlar.

Evlilik kredisi de ihtiyaç kredisidir

İnsanlar evlilik kredilerinin farklı tür olarak bankalar tarafından verildiğini düşünse de aslında evlilik kredisi bir nevi ihtiyaç kredisidir. Bazı devlet bankaları evlenecek çiftler için ekstra faiz indirimleri yapmaktadır.

Evlenmeyi düşünen çiftler için şu anda en düşük faiz oranlarını Ziraat Bankası ve QNB Finansbank Enpara vermektedir. Ziraat bankasında faiz oranları %2.42 civarında gezerken Enpara’da ise faiz oranları %2.62 seviyelerindedir. Fakat Enpara’nın dosya masrafı almaması, düşük oranda hayat sigortası alması nedeniyle çekmek istediğiniz paraya daha yakın bir ücret elinize geçer.

Enpara üzerinden kredi çekmek için web sitesi üzerinden müşteri başvurusu yapabilirsiniz, banka yetkilileri evinize kadar gelerek müracaatınızı yapacaktır.

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır Evlilik Kredisi Başvurusu Finans
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yeni Malatyaspor'da Galatasaray maçı hazırlıkları
Yeni Malatyaspor'da Galatasaray maçı hazırlıkları
 Malatya'da terör propagandasına gözaltı
Malatya'da terör propagandasına gözaltı