EKONOMİ
Giriş Tarihi : 24-05-2019 13:52   Güncelleme : 24-05-2019 13:52

Traktör Kredisi Faiz Oranları Ziraat Bankası 2019

Traktör Kredisi Faiz Oranları Ziraat Bankası 2019

Traktör Kredisi Faiz Oranları Ziraat Bankası 2019

Ziraat Bankası traktör kredisi faiz oranları değişkenlik göstermektedir. İki tür faiz oranı uygulamaktadır. Sabit faiz oranlı ve değişken faiz oranlarıyla çiftçiye destek olmaktadır. Aynı zamanda yeni ve ikinci el traktör içinde farklı faiz oranları ve şartlarla kredi hizmeti vermektedir. Detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam ediniz.

Ziraat Bankası, tarımsal araçlardan olan traktör için çok büyük fırsatlar sağlamaktadır. Bu fırsatlar sayesinde traktör alımı çok daha kolay olmuş durumdadır. Ziraat Bankası, çiftçiyi yükünü azaltmak ve rahatlatmak için ikinci el traktörler ve yeni traktör alımı için kredi imkanları sunmaktadır.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Ziraat Bankası traktör kredisi farklı faiz oranları; sabit faiz oranı ve değişken faiz oranları diye iki ayrı faiz oranı uygulamaktadır. Bunun nedeni ise, alınacak traktöre göre kredi özellikleri değişkenlik göstermesidir. Yani traktörden traktöre hem kredi tutarı hem de kredi faiz oranı değişebilmektedir.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi, Sabit Faizli Traktör özellikleri

Ziraat Bankası sabit faizli traktörler için ikinci el ve sıfır traktörler için uygulanan faiz oranı uygulanmaktadır. Aynı zamanda Ziraat Bankası sabit faizli traktör kredisi verdiği zaman vade sayısını 3, 6 ve 12 ay vade ile bu fırsatı vermektedir. Ve faiz oranında kesinlikle değiştirmemektedir. Traktör bedelinde görünen tutarda yani promo faturada gözüken tutarın %75’ini Ziraat Bankası kredi verirken geriye kalan %25’lik kısım ise krediyi kullanan kişinin ödenmesi talebinde bulunur.

İkinci El Traktör Almak İçin Ziraat Bankası Traktör Kredisi

İkinci el traktör için çiftçiye kredi imkanı sağlaya Ziraat Bankası, sunacağı kredi ile şart koşmaktadır. Kredi sunacağı traktörün en fazla 5 yaşını geçmemesi gerektiğini bildirmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası kullandırdığı kredinin geri ödemesini de 3, 6 ve 12 ay vade ile geri almaktadır. Sabit veya değişkenli faiz uygulamasını da çiftçinin isteğine bırakmaktadır.