EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-05-2019 21:15   Güncelleme : 27-05-2019 21:18

Banka Kredilerinde Oluşan Ekstra Masraflar

Banka Kredilerinde Oluşan Ekstra Masraflar

Banka Kredilerinde Oluşan Ekstra Masraflar

Bankalardan kredi çekilirken istenen tutar dışında dosya masrafı gibi tutarlar anaparadan düşülür. Bunun dışında yine bankaların talep etmiş olduğu sigortaların da tüketici tarafından karşılanmasıdır. Faiz oranı düşük olurken, 3 sigortayı tüketicinin yapması isteniyor ve uygun kredi olarak sunulan bu kredi seçeneğinin normal bir kredi seçeneğinden hiçbir farkı olmuyor. En uygun krediler için kredi almadan önce, faiz oranı, banka masrafları ve sigorta hizmetlerini kontrol etmeniz gerektiğini unutmamalı ve ancak bu doğrultuda belirlediğiniz bankadan uygun kredi seçeneğini kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Ayrıca en uygun krediler için bankalardan kredi alırken, gelirinizin yarısı kadar aylık ödeme yapabileceğiniz bir kredi seçmeniz ödemelerde sıkışmamanız için son derece önemli olacaktır.

En uygun krediler için siz de bu dediğimiz şekilde bir kredi çekebilir, kredi çekeceğiniz bankanın size sunduğu hizmetin tüm ayrıntılarını detaylıca inceleyebilirsiniz. Dosya masrafının ve faiz oranın ne olduğunu bilmeli ve bu doğrultuda krediyi almalısınız. En uygun krediler adı altında sunulan kredinin bir kısmı aslında tüketicinin sandığı gibi uygun olmayıp, yapılan indirim kadar açığı dosya masrafı ve sigorta giderleri üzerinden kapattığını bilmeniz gerekir. Tüketici, kredi almadan önce tüm bankaların kredi seçeneklerini inceleyip daha sonra uygun ise o krediyi seçmelidir. Uygun krediyi kişi kendisi araştırıp belirleyebileceği gibi çeşitli kredi danışmanlık sitelerinden de güncel ve en doğru bilgiyi ücretsiz olarak rahatlıkla edinebilirsiniz.

Ekstra Masrafların En Düşük Olduğu Bankalar

Fiziki şubesi olan bankalarda kredi çekerken oluşan dosya masrafları ve sigorta ücretleri dijital bankalara göre daha yüksek olmaktadır. Bu tarz bankalar da faiz oranlarından feragat ederek müşteri bulmayı hedeflerler. Bu alanda dosya masrafı ve sigorta ücretinin en düşük olduğu banka Finansbank Enpara’dır.

Şu anda sadece ihtiyaç kredisi olarak hizmet veren Enpara’da faiz oranları %2.62 seviyelerindeyken dosya masrafı ise 0 TL’dir.