EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-05-2019 21:17   Güncelleme : 10-07-2019 12:56

En Sık Kullanılan Krediler ve Detayları

En Sık Kullanılan Krediler ve Detayları

En Sık Kullanılan Krediler ve Detayları

Aylık gelirimiz her ne kadar olursa olsun, ihtiyaç duyulan bir eşya ya da bir mülk için krediye ihtiyacımız olabilir. Belirli bir gelirimiz var ise bankalar bizlere kredi vermek için çekinmezler. Karşımızda hiçbir zorluk bulunmaz. İhtiyaç kredileri adı verilen bu kredi türleri için farklı farklı faiz oranlarıyla krediler hazırlanmaktadır. Her bankanın ihtiyaç kredileri için belirlemiş olduğu faiz oranları farklıdır. Rekabet oluşturabilmek için bankalar aralarında komisyon indirimi uygularlar. Böylelikle müşteriyi kendi bankalarına yöneltirler. Bankaların müşterilerine sunduğu ihtiyaç kredileri hizmeti için ise farklı kategoriler bulunmaktadır. Nakit ihtiyaç kredisi, ipotekli ihtiyaç kredisi, eğitim ihtiyaç kredisi, evlilik ihtiyaç kredisi, tatil ihtiyaç kredisi gibi daha birçok kategori üzerine kredi çekebilme şansına sahibiz. Bu yazımızda sizlere en sık kullanılan ihtiyaç kredilerin içeriğinden, vade sürelerinden ve diğer detaylarından bahsedelim.
 

İhtiyaç Kredileri Bazında En Sık Kullanılanlar

Nakit ihtiyaç kredisi; kişisel ihtiyaçlarınız için bankadan çekebileceğiniz kredi türüdür. Nakit ihtiyaç kredileri bireysel tüketiciler için belirlenen bir kredi türüdür. Bankadan bankaya değişik vadeler olması ile birlikte 36 ay vadeye kadar kredi çekebilme imkânınız bulunmaktadır.

İpotekli ihtiyaç kredisi; herhangi bir gayrimenkulünüzü kredi çekmek istediğiniz bankaya ipotek ettirerek kullanabileceğiniz bireysel finansman kredisidir. Bankaların vade uzatma olarak birbirleri arasında rekabete giriştikleri ihtiyaç kredileri arasında ilk sırada yer alır. 240 ay vadeye kadar kullanabilme imkânınız bulunmaktadır.

Eğitim ihtiyaç kredisi; okul ya da dershane gibi eğitim konularını içeren bir bireysel tüketici kredi türüdür. Birçok bankanın nakit ihtiyaç kredileri ile aynı faiz oranıyla kredi imkânı sağladığı türdür. 36 ay vadeye varan eğitim ihtiyaç kredileri çekebilme imkânınız bulunmaktadır.

Sağlık ihtiyaç kredisi; ameliyat, tedavi, tüp bebek gibi sağlık konularını içeren her türlü gider finansmanında kullanılabilecek bireysel tüketici kredisidir. İhtiyaç kredileri arasında en çok ihtiyaç duyulan kredi türüdür. 36 aya varan vadelerle sağlık ihtiyaç kredileri çekebilirsiniz.

Evlilik ihtiyaç kredisi; evlenmek için yaptığınız her türlü masrafta kullanabileceğiniz bir bireysel tüketici kredisidir. Bankadan bankaya farklı faiz oranları ve vadelerle evlilik ihtiyaç kredileri çekebilirsiniz. 36 ay vadeye kadar kredi çekebilme imkânınız bulunmaktadır.

Mesleki ihtiyaç kredisi; Doktor, mali müşavir, noter, avukat ya da eczacı gibi serbest meslek sektöründe her türlü ihtiyaçlar için bankaların oluşturmuş olduğu bir bireysel ihtiyaç kredisi türüdür. Bankadan bankaya değişiklik göstermesi ile birlikte farklı vade oranlarıyla da mesleğinize göre ihtiyaç kredileri çekebilme imkânına sahipsiniz. 36 ay vadeye kadar mesleki ihtiyaç kredisi çekebilme imkânınız bulunmaktadır.

Tatil ihtiyaç kredisi; seyahat ya da tatil masraflarınızı karşılayabilmek için bankaların belirlemiş olduğu ihtiyaç kredisi türüdür. Tatil ihtiyaç kredisi bir bireysel tüketici kredisidir. İhtiyaç kredileri arasında tercih edilme açısından üst sıraları zorlayan bir ihtiyaç kredisi türüdür.

Eşya ihtiyaç kredisi; mobilya, beyaz eşya ya da elektronik eşya ihtiyaçlarınız için herhangi bir bankadan talepte bulunabileceğiniz ihtiyaç kredisidir. Eşya ihtiyaç kredisi bir bireysel tüketici kredi türüdür. Her banka kendi faiz oranını ve vadesini belirler. 36 ay vadeye kadar eşya ihtiyaç kredisi çekebilme imkânınız bulunmaktadır.

Bankaların bizler için sağladığı kredi imkânları sayesinde sağlık, eğitim, tatil, gayrimenkul gibi birçok konuda rahatlık sağlanabiliyor günümüzde. Ayrıca hiçbir neden belirtmeksizin nakit ihtiyaç kredileri de çekebiliyorsunuz. Böylelikle maddi yönden bir sıkıntı yaşanmamış oluyor.