İhtiyaç Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İhtiyaç Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bu içerik 368 kez okundu.

İhtiyaç Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


İhtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterilerin aklı birbirinden farklı bankaların sundukları farklı faiz oranları nedeni ile oldukça karışır. Bankalar belirli dönemlerde kredi faiz oranlarında kampanyalar düzenleyebilir. Örneğin yaklaşan bayram nedeni ile bayram kredisi eğitim kredisi yaz kredisi evlilik kredisi gibi. Bunun nedeni bankanın kendi yıllık belirlediği hedefi tutturmak ya da kendi markalarına talebi arttırmak gibi farklı beklentiler olabilir.

Kimi bankalar bireysel olarak da faiz oranlarında kampanya düzenleyebilir. Kredi notu yüksek müşterilere daha düşük faizli kredi kullandırırken kredi notu düşük müşterilerine kredi faiz oranlarını daha yüksek planlayabilirler. Bu tamamen bankaların kendi inisiyatiflerindedir.

İhtiyaç kredisi çekerken tüm bankalar arasında size en uygun faizi verecek bankaya bulup size en uygun kampanyaya da karar verdikten sonra yapmanız gereken ilk şey ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu belirlemenizdir. Aylık gelir ve giderlerinizi de belirledikten sonra ise kredi geri ödemesi için ne kadar bütçe ayarlayabileceğinizi tespit etmelisiniz. Aylık ödeyebileceğiniz rakamı kararlaştırdıktan sonra kredinizin vadesini de belirlemiş olursunuz. Bu nedenle planınızı çok iyi yapmanız gerekmektedir.

Sonrasında ise ister cep telefonunuzdan kısa mesaj yolu ile isterseniz ise söz konusu bankanın internet sitesi üzerinden ön başvurunuzu yapabilirsiniz. Ön başvurunuz için onay aldıktan sonra sizden hangi belgelerin talep edileceği de tarafınıza bildirilir. Söz konusu belgeler ile kredi kullanacağınız bankanın şubesine gitmeniz yeterlidir. Evrakları teslim ettikten sonra kredi başvurunuz tam onaydan geçer. Onaylanması durumunda da kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Dosya Masrafı ve Hayat Sigortası

Bazı bankalar faiz oranlarını düşük gösterse de başvuru esnasında dosya masrafı ve hayat sigortası ücretlerini yüksek tutarak müşterinin eline geçecek anaparadan büyük kesintiler yapar. Kredi çekerken bunu da göz önünde bulundurmalısınız.

 

İhtiyaç Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler İhtiyaç Kredisi Ekonomi
Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Aşıklık geleneği
Aşıklık geleneği "dudakdeğmez"i yaşatıyorlar
Milletvekili Fendoğlu'ndan MGC'ye ziyaret
Milletvekili Fendoğlu'ndan MGC'ye ziyaret