SAĞLIK
Giriş Tarihi : 27-05-2019 21:41   Güncelleme : 27-05-2019 21:41

LAZER İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

LAZER İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

LAZER İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Çatlak Oluşum Nedenleri:

Deri kendi bünyesinde kollajen ve elastin adı verilen lifleri barındırmaktadır. Bu lifler örümcek ağı şeklinde vücutta yer alır. Vücudun değişik bölgelerinde kilo artışı ile derinin alt dokularında yoğun gerilme sonucu ortaya çatlak çıkmaktadır. Derinin gerilmesi sonucu derideki bazı hücrelerden kimyasal maddeler çıkar. Bunun sonucunda alt deride elastik lifler ve kollajen yapı zarar görür.

Çatlaklar En Çok Hangi Bölgelerde Görülür:

Kilo alıp verirken en çok vücudumuzun hangi bölgesinde değişme oluyorsa orada çatlak oluşumu fazladır. Genelde çatlak oluşan bölgeler; karın, bacaklar, göbek ve kalçalar.

Çatlak Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Çatlakların evrelerine göre seans süresi değişim gösterir. Ortalama bir çatlak tedavisi için en az 4 seans gerekir.

Çatlaklar Lazer İle Nasıl Tedavi Edilir?

Özel lazer cihazı ile vücuttaki çatlaklar üzerinde tek tek işlem uygulanır. Uygulama öncesi uygulama yapılacak olan bölgeye lokal anestezi kremi sürülür. Daha sonra lazer ışınları ısı etkisi ile vücuttaki çatlakların olduğu yerlerde deformasyon yaratır. Deri oluşan bu deformasyonu onarmak için kollajen elastin üretimi ile onarır. Bu onarımla birlikte çatlaklarda onarılmış olur.

Lazer İşlemi Ağrılı Mıdır?

Lazer işlemi sırasında hissedilen durum kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Hastaların tercihine bağlı olarak işlem öncesinde bölgesel anestezi uygulanır.

Lazer İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer tedavisinden sonra çatlak olan bölgeleri güneş ışınlarından ve uygulama alanını tahriş edici unsurlardan korumak önemlidir.

Lazer İle Bütün Çatlaklar Tedavi Edilir Mi?

Tüm çatlaklar üzerine uygulama yapılabilir fakat çatlakların tamamen yok olması beklenemez. Bu durumun sebebi olarak da çatlakların rengi, derinliği ve tedaviye ne kadar geç kalındığıyla ilgilidir.

Lazer İle Çatlak Tedavisi Sonucu Kalıcı Mıdır?

Tedavi edilen bölgelerdeki görüntüler kalıcıdır fakat yeniden doğum yapma, kilo alıp verme gibi durumlarda oluşabilecek çatlaklar oluşmadan bu tedavi ile engellenemez.

Lazer İle Çatlak Tedavisi Fiyatları Nelerdir?

Lazer ile çatlak tedavisi fiyatları, uygulama alanındaki çatlak sayısı ve çatlağın derinliği gibi unsurlarla net bir boyut kazanır. Bu nedenle doğru fiyat bilgisi için doktor muayenesi gerekmektedir.