Rusya Vize Fiyatları

Türk vatandaşlarının yurt dışı tatillerinde tercih ettikleri ülkelerin başında Rusya gelmektedir. Rusya özellikle de Türk vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ülkeler arasın da bulunuyor. Bunun en önemli sebepleri arasında doğal güzellikleri yer almaktadır

Rusya Vize Fiyatları
Bu içerik 444 kez okundu.

 

Türk vatandaşlarının yurt dışı tatillerinde tercih ettikleri ülkelerin başında Rusya gelmektedir. Rusya özellikle de Türk vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ülkeler arasın da bulunuyor. Bunun en önemli sebepleri arasında doğal güzellikleri yer almaktadır.

Hem tarihi hem de güzellikleri ile Rusya ülkemizden çokça turist ağırlamaktadır. Rusya’ya tatil için gitmek isteyen kişilerin öncelikli olarak vize almaları gerekmektedir.  Vize alabilmek için Konsoloslukla ve ilgili diğer makamlara başvuruların yapılması ve bu başvuruların sonuçlandırılmalarını beklemek gereklidir. Rusya için vize almak isteyen kişilerin belli bir ücret ödemesi talebi de bulunuyor.

Her ülkede olduğu gibi Rusya için de vize almayı isteyenler vize ücretini ödemek zorundalar. Rusya vize fiyatları Rusya’da ne kadar süre kalacağınıza ve hangi kategoriye dahil olarak gideceğinize bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Rusya vizesi almak isteyen kişiler öncelikli olarak kaç gün süreli olarak kalacaklarını belirlemek durumundalar. Eğer gidip dönme zamanınız belli ise işinize en uygu seçenekteki vizeyi tercih edebilirsiniz. Zamanı belli olmayan kişiler ise aylık veya yıllık vize çıkartabilirler. Rusya vizesi alabilmek için konsolosluğa bir dilekçe vermeniz gerekmektedir.  Bu dilekçede Rusya’ya neden gitmek istediğinizi ve ne kadar bir süre ora da kalmayı düşündüğünüzü belirmeniz gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra vizenizin çıkması için beklemeye başlayabilirsiniz.

Rusya vizesi alabilmek için istekte bulunulması durumu da vardır. Rusya’da yaşayan bir yerli sizin oraya gitmeniz ve kalmanız için istek yapabiliyor. Bu istek süreci hızlanmasını kolaylaştırdığı gibi vize ücretinin de daha az olmasını sağlamaktadır.

                Öğrenciler için Rusya vizesi alınırken ödenmesi gereken ücrette indirim uygulanmaktadır. Öğrenci vizesi alabilmek için öğrenci belgesi ve üniversite onaylı belge gerekmektedir.  Eğer memur eşi veya çocuğuysanız sizlerden farklı belgeler de istenmektedir. İnternette araştırma yaparak vize alınması için gerekli olan belgeleri temin ettikten sonra vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

                Öğrenci vizesi alarak öğrencilere tanınan haklardan da faydalanabilirsiniz.  Vize ücretleri dönemlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple ne kadar önce vize işlemleri için başvuru yaparsanız o kadar az ücret ödemeniz gerekecektir.

https://www.rustur.net/

Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Aşıklık geleneği
Aşıklık geleneği "dudakdeğmez"i yaşatıyorlar
Milletvekili Fendoğlu'ndan MGC'ye ziyaret
Milletvekili Fendoğlu'ndan MGC'ye ziyaret