Sağlığımıza İyi Gelen Bal

Sağlığımıza İyi Gelen Bal

Sağlığımıza İyi Gelen Bal
Bu içerik 222 kez okundu.

 

Bal insan sağlığı için oldukça önemli bir beşin kaynağı olup önemi uzun yıllar bilinen bir gerçektir. Bal insanların bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıkların önlenmesi hususunda en etkili ve en güvenli besin kaynağıdır. Günümüzde bal üretimi ve satışı yapan pek çok firma olmasına rağmen burada önemli olan husus satılan balların organik bal olması ve insan sağlığını tehdit etmemesidir. Firma balcılık işiyle uğraşan babadan oğula geçen güvenilir bir firmadır.

Firmanın ilk bal üretim yıllarında ballar oyulmuş kütüklerde ya da ağaç kovuklarında üretilirdi ancak zaman ve teknolojik gelişmeler sayesinde bal firması kendini geliştirerek daha modern teknolojik yöntemler ile doğal bal üretimi yapmaya devam etmektedir.

Çiçek Balı ve Üretimi

Çiçek balı üretimi oldukça zor ancak damakta bıraktığı tat hem hafif hem de lezzetli bir beşin kaynağıdır. Firmanın üretim tesisi Erzurum Pasinler ilçesi Övenler köyü yaylasında olup oldukça zor ve az bulunan endemik bitkilerin olduğu bir bölgedir. Dolayısı ile insanlara şifa dağıtan firmanın ballarının içeriğinde yabani otlar ve kır çiçekleri bulunmaktadır. Firmanın üretimini yaptığı ballar birinci sınıf çiçek balı olup içerisinde glikoz şurubu gibi kimyasal ürünler bulunmaz. Firmada üretilen ballar İstanbul Teknik Üniversitesi arı teknokent bünyesinde faaliyet gösteren Bioactive araştırma ve inovasyon merkezinde analiz edilerek doğallığı kanıtlanmaktadır. Böylece firmanın ballarını alan kişiler yüzde yüz memnun olurlar.

Firma Tarafından Üretilen Balların Özelliği

Piyasada çok çeşitli bal markaların uygun fiyatlara organik bal bulunmaktadır ancak bu balların içeriğine dair tüketicilere her hangi bir belge sunulmaz ve tüketici tamamen şeker içerikli ürünler tüketir. Oysa Buyukdedeminballari firması her sezon taze yayla balı üretir. Üretilen ballara kimyasal işlemler uygulanmaz ve doğal içeriklidir. Her sene sınırlı sayıda süzülen ballar kovanlardan çıktığı şekilde müşterilere ulaştırılır. Yüksek plorin değeri içeren firmanın balları Türk gıda kodeksine uygun olarak üretilmiş olup Tarım Bakanlığı tarafından denetlenir.

Online Nasıl Sipariş Verebilirim?

Firmadan yayla balı sipariş edebilmek için https://www.buyukdedeminballari.com sitesine girerek online sipariş oluşturabilirsiniz veya siteden mobil telefonlara ulaşarak Whatsapp’tan da sipariş oluşturabilirsiniz. Firmanın ürettiği balları serin ve kuru yerde muhafaza ederek uzun süre güvenle tüketebilirsiniz.

Haberi Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Malatya'da üreticiye destek
Malatya'da üreticiye destek
Hekimhan'da aşure ikramı
Hekimhan'da aşure ikramı